top of page
photography____Model IG_ _linaceline_edi

KOSMETYKI DO PIELĘGNACJI CIAŁA 

KOSMETYKI DO PIELĘGNACJI CIAŁA 


Skóra ciała, choć nie jest tak delikatna jak skóra twarzy, również wymaga odpowiedniej i troskliwej pielęgnacji. Zaniedbania na tym polu mogą sprawić, że skóra stanie się wysuszona, straci blask, elastyczność.

 

Z biegiem czasu skóra naszego ciała przechodzi wiele zmian – staje się coraz mniej sprężysta, bardziej sucha i mniej gładka. Narażenie na działanie czynników zewnętrznych, takich jak suche i zanieczyszczone powietrze, promieniowanie słoneczne, niedostateczne odżywianie przyspiesza proces starzenia i nasila te zmiany. Podobnie, jak skóra twarzy, skóra całego ciała również wymaga pielęgnacji, odżywienia i nawilżenia, przywracającego jej gładkość i sprężystość.

 

Wierzymy, że wszystkie zabiegi kosmetyczne powinny opierać się na peelingach chemicznych, które są w stanie pomóc skórze odzyskać to, co utraciła. Peelingi to jeden z najpopularniejszych i najskuteczniejszych zabiegów mających na celu poprawę wyglądu skóry. W przypadku zabiegów na ciało, jak i na twarz niezmiernie ważna jest świadomość tego, jak wielką moc mają substancje złuszczające, oraz ich dostosowanie do zróżnicowanych potrzeb klientów, począwszy od rodzaju skóry i konkretnego problemu, po styl życia klienta.

 

Podobnie, jak skóra na twarzy, skóra ciała czerpie korzyści z peelingu chemicznego, złuszczającego komórki naskórka. Peeling wykonywany jest przez wykwalifikowanych specjalistów w gabinecie kosmetycznym. Celem peelingu ciała jest rozluźnienie połączeń międzykomórkowych, usunięcie martwych komórek skóry, stymulacja przepływu krwi oraz przyspieszenie odnowy komórkowej. Jest to proces kluczowy, przygotowujący skórę do lepszego wchłaniania substancji czynnych, jej odnowy, a także wygładzenia i zmiękczenia cery.

 

Linia BODY THERAPY łączy w sobie 3 rodzaje zabiegów na ciało: antycellulitowy, odmładzający oraz zabieg do skóry problemowej. Produkty zawierają kwasy AHA/BHA, ekstrakt z granatu, olejki eteryczne, witaminę E, unikalne ekstrakty roślinne oraz dodatkowe składniki aktywne. Produkty nadają się zarówno do wykonywania profesjonalnego zabiegu, jak i do uzupełniającej kuracji domowej.

Linia CELLULITE BODY THERAPY przeznaczona do skóry dotkniętej cellulitem i zapewnieniu widocznych efektów, takich jak wygładzenie i poprawa tekstury skóry. Produkty zawierają kwasy alfa- i beta-hydroksylowe, wspomagające odnowę skóry, imbir, olej ze słodkich migdałów. Ponadto w składzie znajdują się olejki eteryczne: pomarańczowy, mandarynkowy, lawendowy oraz bergamotowy. Dodatkowo produkty wzbogacone w witaminę E.

Linia RENEWAL BODY THERAPY przeznaczona do skóry wymagającej intensywnej regeneracji komórkowej . W rezultacie linia poprawia jej sprężystość.
Produkty zawierają kwasy alfa- i beta-hydroksylowe, wspomagające odnowę i odmłodzenie skóry. Co więcej linia zawiera kwas elagowy otrzymywany z ekstraktu z granatu, olejek migdałowy oraz witaminie E. W wyniku skóra uzyska zdrowy i promienny wygląd.

Seria produktów HL ACNE BODY THERAPY została opracowana z myślą o skutecznej walce z trądzikiem, który ma tendencję do rozprzestrzeniania się na szyję, klatkę piersiową i plecy. Linia zawiera składniki o działaniu dezynfekującym i leczniczym, takie jak kwasy alfa-hydroksylowe, kwas salicylowy, ekstrakt z granatu, ekstrakt z figi. Ponadto produkty zawierają kamforę, mentol oraz kalaminę. Składniki aktywne linii wygładzają skórę i zapewniają jej zdrowy wygląd.

Zobacz więcej: Body Therapy - kosmetyki do pielęgnacji ciała

bottom of page