top of page
Natural Beauty_edited.jpg

KOSMETYKI DO SKÓRY WRAŻLIWEJ I PODRAŻNIONEJ

KOSMETYKI DO SKÓRY WRAŻLIWEJ I PODRAŻNIONEJ

Skóra wrażliwa i podrażniona to problem, z którym boryka się coraz więcej osób. Taki stan może wystąpić w każdym wieku, bez względu na płeć. Mimo tego, zdecydowanie częściej skórę wrażliwą posiadają kobiety niż mężczyźni. Skóra wrażliwa i podrażniona charakteryzuje się zaczerwienieniem, świądem, lekkim opuchnięciem, uczuciem nadmiernego ciepła, napięciem oraz nadmierną reakcją na czynniki zewnętrzne, szczególnie na zmiany temperatur. Skóra wrażliwa i podrażniona silnie reaguje na zmiany atmosferyczne, takie jak wiatr czy wahania temperatur.

 

Najczęstszą przyczyną są czynniki wewnętrzne oraz zewnętrzne, które wpływają niekorzystnie na stan skóry. Zaliczają się do nich: nadmierny stres, nerwowość, występujące choroby, nieodpowiednia pielęgnacja, zmiany temperatur, klimatyzowane pomieszczenia, niezdrowy styl życia (w tym używki).

 

W pielęgnacji skóry wrażliwej najbardziej zależy nam na złagodzeniu objawów: pieczenia, zaczerwienienia i świądu. Dlatego kosmetyki przeznaczone do tego rodzaju skóry powinny być delikatne, nie powinny zawierać alkoholu, substancji zapachowych, barwników, silnych detergentów i środków konserwujących. Dobierając pielęgnację do skóry wrażliwej, należy wybierać kosmetyki dedykowane takiej cerze. Skóra wrażliwa i podrażniona  wymaga stosowania specjalnych kosmetyków o łagodnym działaniu, silnych właściwościach nawilżających i natłuszczających, tworzących na powierzchni skóry barierę ochronną zapobiegającą jej ponownemu, szybkiemu wysychaniu.

 

Używaj produktów do oczyszczania twarzy o wyjątkowo łagodnym działaniu. Najlepiej używać emulsji lub chusteczek oczyszczających opracowanych dla skóry wrażliwej. Unikaj peelingów. Szczególnie zimą pamiętaj, aby ranem i wieczorem regularnie stosować produkty do pielęgnacji twarzy. Ochroni to skórę przed wysychaniem. Używaj produktów opracowanych specjalnie dla skóry wrażliwej. Utrzymują nawilżenie skóry, wzmacniają jej powłokę ochronną i łagodzą objawy skóry wrażliwej.

 

Chroń twarz przed słońcem: używaj kremu na dzień z filtrem. Przy silnym słońcu koniecznie trzeba stosować produkty przeciwsłoneczne. Nie pal, ponieważ szkodliwie wpływa to na skórę. Skóra wrażliwa jest podatna na promieniowanie UV. Codziennie stosuj ochronę przed słońcem. W wypadku szczególnie wrażliwych obszarów skóry, takich jak twarz, szyja czy dekolt, należy wybrać filtr ze wskaźnikiem ochrony przeciwsłonecznej 50.

W wielu przypadkach podstawą problemów ze skorą jest używanie nieodpowiednich kosmetyków pielęgnacyjnych oraz nieprawidłowe sposoby pielęgnacji, a także ich niedokładność. A skóra wrażliwa i z problemami, jak żadna inna wymaga dokładnego dopasowania kosmetyków pielęgnacyjnych.

 

Dla skóry naczynkowej wskazane są kosmetyki, które będą wzmacniać i uszczelniać ściany naczynek, co będzie zapobiegać ich rozszerzaniu i pękaniu, taki jak np. balsam do pielęgnacji ciała do skóry naczynkowej. Cera sucha wymaga natomiast gruntownego nawilżenia, dlatego też podstawą jej pielęgnacji są kosmetyki o działaniu nawilżającym, które skutecznie chronią skórę przed przesuszeniem, a tym samym przed jej przedwczesnym starzeniem. W tym przypadku świetnie sprawdzają się balsamy nawilżające i balsamy kojące. Natomiast dla cery tłustej wskazane są preparaty keratoregulujące, które korygują niedoskonałości skóry i przywracają jej równowagę i zdrowie.

 

W naszym sklepie oksiline.com znaleźć można różnorodne kosmetyki do skóry wrażliwej i podrażnionej. Są to żele, kremy głęboko nawilżające, kremy z witaminami, które odżywiają skórę od zewnątrz, wygładzające i nawilżające skórę balsamy do ciała, kremy z mocznikiem i kwasem mlekowym polecane do stosowania przy skórze suchej i szorstkiej, a także takie kosmetyki jak kremy ochronno-regenerujące, półtłuste, kojące, na atopowe zapalenie skóry i wiele innych.

bottom of page