top of page
7baf565cafcfe17d0c7b8c8079b1c1b7_edited.

KOSMETYKI DO OCHRONY TWARZY I DO OPALANIA

KOSMETYKI DO OCHRONY TWARZY I DO OPALANIA

Skóra na twarzy jest nie tylko bardzo delikatna, ale także codziennie się zmienia. Jest ona w szczególności narażona i podatna na stres, który wynika z naszego codziennego trybu życia. Dlatego właśnie wymaga odpowiedniej ochrony, wzmocnienia i oczywiście pielęgnacji. Skóra twarzy, ze względu na swoje umiejscowienie na ciele, jest szczególnie narażona na działanie promieniowania słonecznego. Pozostaje odsłonięta przez cały czas, dlatego to bardzo ważne, aby odpowiednio ją zabezpieczyć. 

Związki chemiczne zawarte w kremach do twarzy z filtrem bądź innych preparatach tego typu mają zadanie chronić cerę przed zgubnym działaniem słońca. Warto nadmienić, że istnieją różne rodzaje promieniowania, a wśród nich m.in. UVB i UVA. Pierwszy z nich odpowiedzialny jest za powstawanie opalenizny, oparzeń i zmian skórnych, drugi zaś odpowiada między innymi za przyspieszenie procesów starzeniowych. Warto podczas wyboru preparatu przeciwsłonecznego zwracać uwagę, czy zapewnia on ochronę zarówno przed UVB, jak i UVA.

Każdy kosmetyk z filtrem należy zastosować najpóźniej na 15-20 minut przed ekspozycją na słońce. Preparat powinno się nakładać obficie i powtarzać zabieg mniej więcej co 2-3 godziny, a także po każdej kąpieli czy w przypadku nadmiernej potliwości. Wilgoć wpływa bowiem niekorzystnie na działanie kosmetyków – dotyczy to również wariantów wodoodpornych. Wbrew pozorom krem do twarzy z filtrem powinniśmy stosować także w bezsłoneczne dni, gdyż promieniowanie UVA ma zdolność przenikania przez chmury.

Innowacyjna linia kosmetyków HL PROFESSIONAL SKINCARE (wcześniej HOLY LAND) oferuje nie tylko ochronę przed promieniami słonecznymi podczas opalania. To kosmetyki, które kompleksowo chronią skórę przed starzeniem spowodowanym również przez inne czynniki: ochrona przed starzeniem i zaburzeniami pigmentacji pod wpływem promieniowania słonecznego, podczerwonego oraz niebieskiego światła, ochrona przed starzeniem spowodowanym wpływem środowiska i zanieczyszczeń, ochrona przed starzeniem wywołanym mikrozapaleniami skórnymi.

To, jak szybko na skórze pojawiają się zmarszczki lub zmiany pigmentacyjne, w dużej mierze zależy od czynników zewnętrznych. Dlatego tak ważna jest ochrona skóry nie tylko przed następstwami działania promieni słonecznych, ale także zanieczyszczonego środowiska i światła emitowanego przez urządzenia elektroniczne. Stosując innowacyjne produkty HL PROFESSIONAL SKINCARE (wcześniej HOLY LAND) możesz przez okrągły rok chronić skórę przed przedwczesnym starzeniem!

Produkty wysokiej jakości, które znaleźć można w oksiline.com, pomagają uchronić skórę przed uszkodzeniem przez szkodliwe czynniki atmosferyczne tj. promieniowanie UV, wiatr czy mróz.

bottom of page