top of page
Skincare Model_edited.jpg

KOSMETYKI DO ODŻYWIANIA TWARZY

KOSMETYKI DO ODŻYWIANIA TWARZY

Codzienna pielęgnacja twarzy przeprowadzona w odpowiedni sposób i z właściwymi kosmetykami może zdziałać cuda. Trzeba tylko ocenić realnie potrzeby skóry, zastanowić się, jakie są jej największe bolączki i wybrać właściwe produkty. Dowiedz się również, dlaczego odżywienie skóry twarzy jest takie istotne.

 

Przeważnie poświęcamy dużo energii na nawilżanie skóry czy walkę z jej niedoskonałościami, takimi jak przebarwienia czy pękające naczynka. Nierzadko też mamy do czynienia z obrzękami, zwłaszcza wokół oczu, czy cieniami. Z czasem zaczynamy dostrzegać, że nasza cera straciła blask, stała się matowa, szara i zauważamy u siebie pierwsze zmarszczki. To ewidentny sygnał, że potrzebna jest intensywna i wielopoziomowa pielęgnacja twarzy.

 

Z tego miejsca bowiem już niedaleko do tego, by problemy skóry pogłębiły się. Zaś zaniedbana cera, czy też zbagatelizowanie nawet pozornie nieistotnych problemów może zaowocować przyspieszeniem procesu starzenia. Dlatego też potrzebny jest nie tylko krem przeciwzmarszczkowy, ale kompleksowa kuracja dostarczająca skórze nawilżenia, witamin i energii.

 

Krem odżywczy do codziennej pielęgnacji cery powinien dostarczyć skórze cennych składników odżywczych, dobrze ją nawilżyć, a także zabezpieczyć przed działaniem niekorzystnych warunków atmosferycznych. Poza tym będzie stanowił dobrą bazę przed nałożeniem makijażu. Ważne, aby ponadto działał antyoksydacyjnie i łagodził podrażnienia, a także wzmacniał barierę lipidową, chroniąc przed utratą wody.

 

Krem odżywczy do twarzy to podstawa codziennej pielęgnacji, ale warto też stosować serum, wykonywać maseczki oraz od czasu do czasu peeling – mechaniczny lub enzymatyczny. To prosty, niedrogi i skuteczny zabieg upiększający, który można wykonać w domowym zaciszu.

 

Peeling świetnie działa na obumarły naskórek. Jeśli twoja cera jest szara i nieprzyjemna w dotyku, warto wykonać raz w tygodniu peeling z masażem twarzy. W ten sposób poprawisz mikrokrążenie i koloryt skóry, wygładzisz ją, a także przygotujesz do lepszego wchłaniania składników z różnych kosmetyków. Teraz użyty krem rewitalizujący, olejki, serum czy maseczka zadziałają skuteczniej.

 

Na kompleksową pielęgnację twarzy składają się takie czynności, jak: oczyszczanie, tonizowanie, nawilżanie i odżywianie. Kosmetyki profesjonalne pozwalają na utrzymywanie skóry w doskonałym stanie i opóźnianie procesów starzenia. Produkty wzbogacone niezbędnymi do prawidłowego funkcjonowania komórek kompleksami witamin i olejkami stoją na straży nieskazitelnie wyglądającej cery.

 

Wypróbuj już teraz moc drogocennych komponentów zawartych w nowoczesnych specyfikach. Zamów w oksiline.com profesjonalne kosmetyki, skuteczny krem lub serum i przyszykuj się na zdumiewające efekty.

bottom of page