top of page
Kosmetyki nawilżające do twarzy

KOSMETYKI NAWILŻAJĄCE DO TWARZY

KOSMETYKI NAWILŻAJĄCE DO TWARZY

Zdrowa i piękna skóra, to odpowiednio nawilżona skóra! Tylko dzięki właściwej pielęgnacji zachowasz młody wygląd i będziesz czuła się komfortowo. Pamiętaj, tylko codzienna pielęgnacja – zarówno poranna, jak i wieczorna, zapewni Ci odpowiedni poziom nawilżenia skóry przez cały dzień i noc, a także uchroni ją przed wysuszeniem, a w efekcie szybszym powstawaniem zmarszczek. Pamiętaj, że każdy rodzaj cery wymaga mniej lub bardziej intensywnego nawilżenia – dlatego zawsze stosuj odpowiednie kremy do twarzy.

 

Na dzień wybierz te lżejsze, które idealnie spiszą się jako baza pod makijaż. Na noc zaś sięgnij po te nieco bardziej skoncentrowane i bogate w składzie kremy, które zapewnią Ci maksymalną dawkę nawilżenia. Dla lepszych efektów, warto zaopatrzyć się także w serum, które jest jeszcze bogatsze niż zwykłe kremy, a które możesz stosować na bardziej przesuszone obszary skóry twarzy lub szyi. Do tego dochodzą oczywiście maseczki do twarzy – stosuj je 1-2 razy w tygodniu! 

 

Zewnętrza pielęgnacja skóry składa się z kilku etapów. Pierwszym z nich jest oczyszczanie. Już w tej fazie należy pamiętać o prawidłowym doborze kosmetyków w zależności od typu i potrzeb cery (np. wrażliwa, trądzikowa, atopowa). Żel do mycia twarzy – stosujemy go z wodą, uzyskując obfitą pianę. Ten preparat ma najwi