top of page
Уход за лицом

OCZY: PIELĘGNACJA UZUPEŁNIAJĄCA

Okolica oczu to bardzo newralgiczne miejsce. Skóra tego obszaru jest niezwykle delikatna, a jej grubość wynosi zaledwie 0,5 mm, czyli jest aż 4 razy cieńsza, niż w przypadku pozostałej części twarzy. Skóra wokół oczu charakteryzuje się także występowaniem małej ilości gruczołów łojowych i cienkiej podściółki tłuszczowej. To sprawia, że prawie całkowicie pozbawiona jest warstwy zabezpieczającej ją przed utratą nawilżenia i z natury jest po prostu sucha. Już sam ten fakt wpływa na zmniejszenie elastyczności skóry i zwiększenie podatności na powstawanie zmarszczek. 

Poza tym, skóra okolicy oka w związku z ciągłym ruchem gałek ocznych, mruganiem czy mrużeniem powiek, narażona jest na odkształcenia zdecydowanie bardziej. Jest ona także płytko unaczyniona, co w połączeniu z jej niewielką grubością sprzyja występowaniu zasinień i cieni, a ze względu na słabsze krążenie w naczyniach włosowatych, charakterystyczne dla tej okolicy będzie również pojawianie się obrzęków.

Priorytetowym zadaniem kremu stosowanego na okolicę pod oczami, powinno być nawilżenie skóry i poprawa jej elastyczności. Mając do czynienia ze skórą problematyczną warto wybrać kosmetyk o dodatkowym działaniu przeciwzmarszczkowym, zmniejszającym obrzęki, czy redukującym cienie pod oczami.

bottom of page