Nie możemy zatrzymać czasu. Lecz możemy nim zarządzać!

Co na wiosnę poleca kosmetyczka?

Skóra po zimie wymaga nie tylko intensywnego nawilżenia, ale także oczyszczenia i regeneracji. To, czego najbardziej potrzebuje dana cera, najlepiej ustalić u kosmetyczki i poddać się wybranej kuracji w profesjonalnym gabinecie.


Co na wiosnę poleca kosmetyczka?

Pielęgnacja skóry wiosną jest niezwykle ważna, ale jakie zabiegi można wykonać wczesną wiosną?


Profesjonalne oczyszczanie


Podstawowym elementem, jakim charakteryzuje się pielęgnacja skóry na wiosnę, powinno być przede wszystkim profesjonalne i dogłębne oczyszczanie w gabinecie kosmetycznym. Najlepiej sprawdzi się w tym przypadku mikrodermabrazja diamentowa lub peeling kawitacyjny.


W efekcie pozbędziemy się martwego naskórka i zyskamy gładką, oczyszczoną oraz zdrowo wyglądającą cerę o ładnym, odświeżonym i rozjaśnionym kolorycie. Taka skóra jest lepiej dotleniona i tym samym odżywiona, a także zdecydowanie szybciej i łatwiej wchłania wszelkie substancje zawarte w kosmetykach.


Warto przeprowadzić serię kilku takich zabiegów, dla uzyskania najlepszego efektu. Ich regularność dodatkowo bardzo skutecznie pobudzi naturalne procesy regeneracyjne skóry, czego efektem będzie jej odmłodzenie.


Peelingi chemiczne


Jeszcze zanim nadejdzie lato i związane z nim silne promieniowanie słoneczne, warto poddać się peelingom chemicznym. Są to złuszczające zabiegi, wykonywane kwasami np. glikolowym, migdałowym, pirogronowym, salicylowym, itp.


Efekty widoczne są już po pierwszym takim peelingu, jednakże najlepiej nastawić się na serię kilku zabiegów, w odpowiednich, indywidualnie dobranych odstępach czasowych. Dzięki nim zyskamy gładką skórę, pozbawioną niedoskonałości, o zdrowym, świeżym i promiennym kolorycie.


Zabiegi odżywcze