top of page

Nie możemy zatrzymać czasu. Lecz możemy nim zarządzać!

Ile czasu potrzeba, aby kosmetyki zaczęły działać?

Żeby efekty działania kosmetyków były widoczne musisz poczekać od kilku minut do... kilku miesięcy. Wszystko zależy od zawartych w nich składników aktywnych.


Ile czasu potrzeba, aby kosmetyki zaczęły działać

Kupując nowy kosmetyk, liczymy na to, że w krótkim czasie poprawi stan naszej skóry i pomoże wyleczyć trądzik lub w natychmiastowym tempie nawilży przesuszoną skórę.


Niestety osiągnięcie oczekiwanych przez nas rezultatów może trochę potrwać. Czas oczekiwania różni się w zależności od przeznaczenia preparatu.


Przede wszystkim nie należy się natychmiastowo zniechęcać. W pielęgnacji skóry ważnym czynnikiem jest regularność stosowania zakupionych produktów, gdyż tylko ona może faktycznie spowodować, że zaczniemy zauważać wyczekiwane zmiany. Jak zatem działają poszczególne kosmetyki?


Oczyszczanie skóry


Dobranie odpowiedniego preparatu do oczyszczania nie jest łatwe. Należy pamiętać o tym, aby kosmetyk ten nie przesuszał skóry i nie piekł po zastosowaniu. Jeśli już trafi się na odpowiedni dla siebie żel czy płyn micelarny, efekty powinny być widoczne po pierwszym tygodniu regularnego stosowania.


Oczyszczenie skóry z trądzikiem jest nieco trudniejsze. Właściwy kosmetyk powinien zawierać kwas salicylowy lub nadtlenek benzoilu. Aby zobaczyć ostateczne efekty należy poczekać trzy miesiące.


Leczenie trądziku


Leczenie trądziku nie jest łatwe i najczęściej kończy się u specjalisty dermatologa, który przepisuje odpowiednią terapię czy to hormonalną, czy antybiotykową. Jeśli jednak sam poszukujesz dobrego kosmetyku i wybierzesz ten bez kwasy salicylowego czy nadtlenku benzoilu, zmiany mogą początkowo przybrać na sile.