top of page

RENEW FORMULA - terapeutyczny krem z kwasem azelainowym

Aktywny krem terapeutyczny, który odmładza, rozjaśnia koloryt skóry oraz normalizuje wydzielanie sebum.


RENEW FORMULA - terapeutyczny krem z kwasem azelainowym

Krem zawiera 15% kwasu azelainowego, kwas salicylowy i retinol, działające synergistycznie i zapewniające realne rezultaty w kontekście regeneracji skóry.


Grupa docelowa:


Krem jest przeznaczony dla szerokiego grona odbiorców, szczególnie do skóry z objawami starzenia się oraz do skóry z przebarwieniami i bliznami po trądziku.


Koncepcja:


Unikalna formuła łącząca w sobie kwas azelainowy w wysokim stężeniu, retinol oraz kwas salicylowy.Przeznaczenie:


Terapeutyczny krem stymulujący odnowę komórkową oraz poprawiający teksturę i koloryt skóry. Ponadto, krem zmniejsza widoczność blizn po trądziku i chroni przed powstaniem nowych.


RENEW FORMULA - terapeutyczny krem z kwasem azelainowym

Składniki aktywne:


Kwas salicylowy dobrze rozpuszcza się w tłuszczach dzięki czemu przenika przez

warstwę łojową, doskonałe oczyszcza skórę z zaskórników i zwęża pory. Także kwas usuwa martwe komórki z naskórka, stymuluje odnowę komórkową, posiada właściwości przeciwzapalne.


Retinol jest pochodną witaminy A. Zwiększa produkcję elastyny i kolagenu, promuje odnowę komórkową, regeneruje skórę, poprawia jej koloryt i teksturę.


Witamina E poprawia nawilżenie skóry, zapobiega odparowaniu wody z naskórka. Ponadto witamina działa jako przeciwutleniacz, opóźniający starzenie się skóry.


Alfa bisabolol jest składnikiem kojącym pozyskiwanym z rumianku rzymskiego. Posiada właściwości przeciwzapalne i przeciwbakteryjne..


Kwas azelainowy:


Kwas azelainowy to substancja naturalnie występująca w przyrodzie. Liczne badania wykazały, że ten kwas sprawdza się jako wielofunkcyjny składnik produktów do pielęgnacji skóry.


RENEW FORMULA - terapeutyczny krem z kwasem azelainowym

Wykazuje działanie przeciwbakteryjne, ograniczając rozprzestrzenianie się bakterii, które prowadzi do powstania stanów zapalnych. Zapobiega zatykaniu ujść gruczołów łojowych i powstawaniu zaskórników oraz śladów po trądziku. Dzięki właściwościom przeciwzapalnym kwas azelainowy może być stosowany w leczeniu trądziku różowatego.


Kwas azelainowy hamuje aktywność enzymatyczną tyrozynazy, blokując tym samym proces melanogenezy. Dlatego jest jednym z popularniejszych związków stosowanych w terapii hiperpigmentacji skóry.


Będąc głównym składnikiem kremu, kwas azelainowy poprawia teksturę skóry i stymuluje regenerację komórek. W połączeniu z innymi składnikami aktywnymi zapewnia widoczną poprawę kondycji i jakości skóry.


RENEW FORMULA - terapeutyczny krem z kwasem azelainowym

"...formuła HL jest idealnym połączeniem dużej liczby składników aktywnych, umożliwiających różne efekty terapeutyczne jednocześnie..."
57 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page