top of page

Kolagen - Święty Graal dla skóry

Zapewne zwróciłaś uwagę na serie kosmetyków z kolagenem. Być może wiesz także o tym, że istnieją kolagenowe suplementy diety. Czy zastanowiło cię, dlaczego tak duży nacisk kładzie się na suplementację (w różnej formie) akurat tej substancji?


Kolagen - Święty Graal dla skóry

Wszędobylski kolagen


Kolagen jest bardzo ważnym białkiem, obecnym we wszystkich strukturach ciała: w ścięgnach, więzadłach, chrząstkach stawowych, kościach, no i oczywiście w skórze. Możesz zatem wyobrazić sobie, że kolagen przenika cały organizm, niczym sprężyste rusztowanie.


Kolagen wytwarzają komórki zwane fibroblastami. Do jego syntezy potrzebna jest witamina C – dlatego warto zadbać o spożywanie bogatych w nią produktów lub o suplementację.


Co ciekawe, kolagen odpowiada również za szybkie gojenie się ran, zawierają go środki przyspieszające regenerację skóry po oparzeniach, preparaty dobre na wzrok, a także zwiększające odporność na infekcje.


Sprężyste rusztowanie


Najlepiej charakteryzują kolagen dwa słowa: sprężystość i elastyczność. To właśnie dzięki obecności kolagenu, skóra jest jędrna, napięta i zachowuje młody wygląd.


Można wręcz powiedzieć, że jest to substancja kluczowa dla skóry, gdyż stanowi 70% wszystkich białek, które ją tworzą. Warto w tym miejscu przypomnieć, że dla utrzymania elastyczności włókien kolagenowych niezbędna jest woda.


Jeśli nie dostarczamy organizmowi odpowiednich ilości wody (pijąc) oraz zapobiegając nadmiernemu parowaniu przez skórę (stosując kosmetyki nawilżające), to włókna kolagenowe stają się coraz bardziej wiotkie, a ich wytwarzanie przez organizm znacznie się zmniejsza.


Czas wrogiem kolagenu


Zapas włókien kolagenowych nie jest nam dany raz na zawsze. W organizmie trwa ich bezustanna produkcja.


Szacuje się, że rocznie organizm człowieka (a konkretnie fibroblasty, bo to one są „fabryką”) wytwarza 3 kg kolagenu! Wszystko po to, aby stare „zużyte” włókna kolagenowe, które tracą swoją elastyczność, zastępować nowymi.


Niestety, już po 25 roku życia produkcja kolagenu stopniowo spada. Nietrudno sobie wyobrazić, że dopóki rusztowanie naszej skóry jest stabilne i mocne – skóra jest gładka.


Ale kiedy rusztowanie zaczyna się chwiać i staje się słabsze – skóra traci napięcie i pojawiają się pierwsze oznaki upływającego czasu – zmarszczki.


Czy da się spowolnić czas


Czasu nie da się zatrzymać – to oczywiste. Ale jak najbardziej można powalczyć o jak najdłuższe zachowanie młodego wyglądu.


Na pewno warto w tym celu sięgnąć po preparaty z kolagenem. Kolagen zawarty w kosmetykach hamuje utratę wody z naskórka, pobudza skórę do regeneracji.


Stymuluje także do aktywnego działania „fabrykę” kolagenu, jaką są fibroblasty. W efekcie poprawiają się napięcie i elastyczność skóry, a ona sama – w widoczny sposób – wygładza się.


BIO REPAIR


Rosnące zapotrzebowanie na produkty kosmetyczne, które skutecznie wspierają regeneracyjne mechanizmy skóry, zachęciło HL PROFESSIONAL SKINCARE (wcześniej HOLY LAND), wiodącą firmę w branży kosmetyków profesjonalnych, do stworzenia linii kosmetyków BIO REPAIR.


To bardzo skuteczna i zwłaszcza aktywna linia preparatów, oparta na unikalnym połączeniu składników aktywnych, które zapewniają konkretne rezultaty w procesach regeneracji i odnawiania skóry.


Seria kosmetyków BIO REPAIR ma za zadanie usunąć wyniki szkodliwych wpływów zewnętrznych, takich jak promieniowanie słońca i zanieczyszczenia środowiska, poprzez wspieranie naturalnych mechanizmów ochronnych skóry. Seria oparta jest na naturalnym kompleksie BIO REPAIR , zawiera elastynę, kolagen i witaminę E.


Składniki aktywne:

  • Kolagen i elastyna, które stanowią dwa kluczowe białka, odpowiedzialne za elastyczność i jędrność skóry.

  • Witamina E znana jako przeciwutleniacz, który chroni cerę przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym i zwiększa poziom nawilżenia skóry.

  • Naturalny kompleks BIO REPAIR naprawia komórki skóry uszkodzone działaniem promieniowania UV oraz pobudza naturalne mechanizmy naprawcze skóry.

Naturalny kompleks BIO REPAIR , w połączeniu z kolagenem, elastyną i witaminą E, skutecznie naprawia uszkodzenia skóry, wywołane przez słońce oraz inne czynniki zewnętrzne, i aktywizuje naturalne procesy regeneracji komórek skóry.


Rezultat:

  • Poprawa gęstości i wzmocnienie struktury skóry

  • Ukojenie podrażnionej skóry i redukcja zaczerwienień

  • Poprawa elastyczności i sprężystości

  • Redukcja zmarszczek

Linia kosmetyków przeznaczona jest do wszystkich rodzajów skóry, zwłaszcza do skóry uszkodzonej i zmęczonej, pozbawionej witalności.


Działanie kosmetyków z kolagenem warto wspomóc zdrowym stylem życia – rozważnym eksponowaniem się na promieniowanie UV, ograniczeniem w diecie cukrów prostych, które przyczyniają się do procesu glikacji białek (niszczenia prowadzącego do ich starzenia), a więc i kolagenu.


I oczywiście należy wypijać odpowiednią ilość wody – przynajmniej dwa litry dziennie!

82 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page