top of page

Nie możemy zatrzymać czasu. Lecz możemy nim zarządzać!

Kolagen - Święty Graal dla skóry

Zapewne zwróciłaś uwagę na serie kosmetyków z kolagenem. Być może wiesz także o tym, że istnieją kolagenowe suplementy diety. Czy zastanowiło cię, dlaczego tak duży nacisk kładzie się na suplementację (w różnej formie) akurat tej substancji?


Kolagen - Święty Graal dla skóry

Wszędobylski kolagen


Kolagen jest bardzo ważnym białkiem, obecnym we wszystkich strukturach ciała: w ścięgnach, więzadłach, chrząstkach stawowych, kościach, no i oczywiście w skórze. Możesz zatem wyobrazić sobie, że kolagen przenika cały organizm, niczym sprężyste rusztowanie.


Kolagen wytwarzają komórki zwane fibroblastami. Do jego syntezy potrzebna jest witamina C – dlatego warto zadbać o spożywanie bogatych w nią produktów lub o suplementację.


Co ciekawe, kolagen odpowiada również za szybkie gojenie się ran, zawierają go środki przyspieszające regenerację skóry po oparzeniach, preparaty dobre na wzrok, a także zwiększające odporność na infekcje.


Sprężyste rusztowanie


Najlepiej charakteryzują kolagen dwa słowa: sprężystość i elastyczność. To właśnie dzięki obecności kolagenu, skóra jest jędrna, napięta i zachowuje młody wygląd.


<