top of page

Nie możemy zatrzymać czasu. Lecz możemy nim zarządzać!

Oczyszczanie twarzy u kosmetyczki: najlepsza metoda na pozbycie się zmarszczek i niedoskonałości

Gładka skóra bez rozszerzonych porów to marzenie niejednej z nas. W praktyce ciężko jednak osiągnąć nieskazitelny efekt - nawet pomimo regularnej pielęgnacji. Jak więc skutecznie uporać się z niedoskonałościami i zaskórnikami? Sprawdź, na czym polega oczyszczanie twarzy u kosmetyczki!


Oczyszczanie twarzy u kosmetyczki: najlepsza metoda na pozbycie się zmarszczek i niedoskonałości

Profesjonalne oczyszczanie twarzy u kosmetyczki to nic innego jak rozkładanie spoiwa międzykomórkowego znajdującego się w warstwie rogowej naskórka. Zabieg zaczyna się od dokładnego usunięcia ewentualnego makijażu i od tonizowania skóry. Następnie aplikowany jest peeling, który aktywnie działa na naskórek i zmiękcza go.


Twarz zostaje też rozpulchniona i potraktowana parowym urządzeniem, przy pomocy którego otwierane są pory. Podczas całego procesu czyszczenia skóry powinna być nam zapewniona również odpowiednia pielęgnacja odżywiająca i przeciwzapalna. Oczyszczanie twarzy to zabieg odpowiedni dla posiadaczek każdego rodzaju cery.


Ten rodzaj pielęgnacji skóry to nic innego jak pozbywanie się z niej sebum, nieczystości i bakterii oraz złuszczanie martwego naskórka. Nie ma ograniczeń wiekowych co do przeprowadzenia oczyszczania twarzy u kosmetyczki. Jednak od tego, jakie potrzeby ma nasza skóra, zależy jaki rodzaj oczyszczania zaproponuje nam specjalista.


Specjaliści w gabinetach kosmetycznych często wykonują równocześnie masa