top of page

Oczyszczanie skóry pleców

Zaktualizowano: 15 mar 2021

Na pozór wydaje się, że skóra na plecach nie wymaga zbytniej pielęgnacji poza tą domową, która ogranicza się do codziennych kąpieli lub prysznica. Chcąc zająć się problematyczna skóra pleców często niemożliwe jest dotrzeć samodzielnie do wszystkich zakamarków, a metody domowe takie jak peelingi mechaniczne okazują się niewskazane lub nieskuteczne.


Oczyszczanie skóry pleców

Pozostaje udać się do specjalisty który zajmie się naszą skórą, oczyści ją i zabezpieczy.


Skóra pleców posiada specyficzne wymagania pielęgnacyjne szczególnie gdy okaże się że zachwiana jest równowaga hormonalna naszego organizmu. Między innymi hormony mają wpływ na takie objawy jak nadmierne rogowacenie, czy też zwiększoną produkcję łoju na skórze.


Podobnym czynnikiem może być zwiększony wysiłek fizyczny (sportowcy), słońce, nieoddychająca odzież lub inne pociągające za sobą szereg niepożądanych zmian.


Częstym problemem w trądziku dorosłych jest to że występuje on również na skórze pleców, powodując bolesne zmiany zapalne, a po okresie aktywnym nieestetyczne blizny potrądzikowe. Na szczęście dzisiejsza kosmetologia dysponuje metodami oczyszczania dużych obszarów zabiegowych takich jak skóra pleców.


Należy wiedzieć, iż skóra pleców podobnie jak twarzy zawiera liczne gruczoły łojowe, które odpowiedzialne są za jej nawilżenie i ochronę wytwarzając łój, czyli tzw. sebum.

Często zdarza się, iż nadmiernemu łojotokowi twarzy towarzyszy również łojotok skóry pleców powodując zaczopowanie mieszków włosowych co w konsekwencji prowadzi do powstawania zaskórników, a także zmian zapalnych na skórze.


Właściwa pielęgnacja pleców jest istotną kwestią ponieważ zajmują one dość obszerną część naszego ciała, ale także stanowią jedną z bardziej problematycznych stref zaraz po skórze twarzy.


Przy pielęgnacji skóry pleców należy zwrócić uwagę na dwie ważne cechy. Po pierwsze obecność licznych gruczołów potowych i łojowych, co sprzyja powstawaniu niechcianych wykwitów skórnych.


Po drugie znaczna grubość skóry, która utrudnia oczyszczanie pleców. Zdarza się, że denerwujące zmiany na skórze tzw. wypryski prowokują nas do ich samodzielnego usunięcia i niestety nierzadko kończy się to podrapaną skórą, ranami, a na koniec nieestetycznymi strupami, czy też bliznami na plecach.


Taki scenariusz sprawdza się bardzo często, ponieważ mając ograniczone pole widzenia i dostęp do pleców rozdrapujemy powstałe zmiany doprowadzając naszą skórę do opłakanego stanu.


Co gdy nasza skóra pleców będzie w złym stanie?


Nieestetyczny wygląd z łatwością można zakryć na co dzień noszonymi przez nas ubraniami natomiast w ten sposób na pewno nie pozbędziemy się problemu. Zdarzają się przecież sytuacje, w których górna część naszego ciała pozostaje odkryta.


Panie niekiedy celowo wybierają ubrania z odsłoniętymi plecami, ponieważ dodają one uroku i kobiecości. To prawda, jednak pod warunkiem, że skóra na nich pozostaje w dobrym stanie.


Skórę pleców uwidaczniamy dodatkowo latem, kiedy nosimy bardziej skąpe ubrania, spędzamy czas na basenie, nad jeziorem, na plaży, ale także na co dzień, chociażby przy przebieraniu. Niestety nie zawsze jesteśmy w stanie uniknąć krępujących sytuacji.


Co gdy nasza skóra pleców będzie w złym stanie?

Stan skóry na plecach może być powodem wstydu wśród osób najbliższych, nie wspominając już o osobach trzecich, a sami również chcielibyśmy czuć się dobrze w swojej skórze.


W zależności od problemu z jakim mamy do czynienia możemy zastosować różne metody oczyszczania na plecy:


Oczyszczanie manualne


Polega na zastosowaniu preparatów zmiękczających i rozpulchniających skórę, po to by zrogowaciały naskórek czopujący pory było łatwiej usunąć. Niekiedy stosuje się preparaty scieńczające naskórek np. kwasy, w celu odblokowania ujścia gruczołów łojowych.


Dalej pracują już „złote ręce” kosmetologa. Na koniec zabiegu aplikowana jest maska ściąganąca która zabezpiecza skórę.


Peeling kawitacyjny


Jedna z metod maszynowych, polegająca na wprowadzeniu w drgania skóry, za pomocą specjalnej głowicy. Dzięki temu zostają poruszone zastałe masy zrogowaciałego naskórka i łoju czopujące pory.


Pełna procedura zależnie od klasy salonu opiera się tylko na użyciu głowicy lub zastosowaniu dodatkowych preparatów podobnie jak w zabiegu oczyszczania manualnego.


Mikrodermabrazja


Mechaniczna metoda złuszczania naskórka razem z zatykającymi pory substancjami przemiany materii. Głowica maszyny wyposażona w końcówkę z diamentowymi mikroopiłkami zasysa skórę, oraz złuszcza ją mechanicznie. Dzięki czemu skóra pozostaje oczyszczona na długi czas.


Zabiegi za pomocą kwasów


Metoda peelingu chemicznego, polega na odpowiednim dobraniu preparatów (kwasów) i nałożeniu ich na skórę. Odpowiedni czas ekspozycji zapewnia głębszą lub płytszą penetrację. Złuszczony w ten sposób naskórek uwalnia zaczopowane pory.


Następuje uruchomienie mechanizmu samooczyszczania skóry, a nowe zanieczyszczenia mają utrudnione osadzanie się. Dodatkowo zabiegi kwasami hamują rozwój bakterii, dzięki czemu skóra jest zdrowsza i dłużej nie wymaga ingerencji kosmetologa.


W naszym salonie kosmetologicznym specjalizujemy się w terapiach z użyciem monokwasów dzięki czemu możemy dostosowywać zabiegi do konkretnych potrzeb skóry i uzyskiwać maksymalne efekty terapeutyczne.


Właściwa pielęgnacja pleców

Szeroka gama kwasów umożliwia nam ich odpowiedni wybór, a także zastosowanie technik łączonych wykorzystując właściwości kilku kwasów na raz w tym samym zabiegu. Ostateczne efekty są naprawdę zaskakujące.


Zastosowanie oczyszczania skóry pleców, pozwala jej na zaabsorbowanie większej ilości składników aktywnych zawartych w ampułkach, maskach czy kremach używanych dodatkowo do zabiegu.

Odpowiednio dobrane produkty stanowią bardzo ważny element każdego zabiegu, ponieważ pomagają dostarczyć skórze cennych substancji wykazując przy tym działanie nawilżające, oczyszczające, bakteriostatyczne, łagodzące, czy też odżywcze.


W praktyce dobrego kosmetologa liczy się zarówno jakość używanych preparatów do pielęgnacji skóry jak i poziom świadczonych usług, tak więc oddając się w ręce profesjonalistów nie musisz obawiać się o rezultaty wykonywanych zabiegów.


Nasza praca ma służyć poprawie wyglądu skóry i utrzymania jej stanu w doskonałej kondycji, dlatego tak istotna jest dla nas wiedza, technika i doskonałe produkty.

Jeżeli masz problemy ze skórą, Twoje plecy nie prezentują się najlepiej lub po prostu chcesz zrobić coś dla siebie zapraszamy do kontaktu i skorzystania z oferowanych przez nas usług.


Jeśli nie wiesz jaki zabieg będzie dla Ciebie najlepszy, zapraszamy na bezpłatne konsultacje z naszym kosmetologiem.

377 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page