top of page

Nie możemy zatrzymać czasu. Lecz możemy nim zarządzać!

Oczyszczanie skóry pleców

Na pozór wydaje się, że skóra na plecach nie wymaga zbytniej pielęgnacji poza tą domową, która ogranicza się do codziennych kąpieli lub prysznica. Chcąc zająć się problematyczna skóra pleców często niemożliwe jest dotrzeć samodzielnie do wszystkich zakamarków, a metody domowe takie jak peelingi mechaniczne okazują się niewskazane lub nieskuteczne.


Oczyszczanie skóry pleców

Pozostaje udać się do specjalisty który zajmie się naszą skórą, oczyści ją i zabezpieczy.


Skóra pleców posiada specyficzne wymagania pielęgnacyjne szczególnie gdy okaże się że zachwiana jest równowaga hormonalna naszego organizmu. Między innymi hormony mają wpływ na takie objawy jak nadmierne rogowacenie, czy też zwiększoną produkcję łoju na skórze.


Podobnym czynnikiem może być zwiększony wysiłek fizyczny (sportowcy), słońce, nieoddychająca odzież lub inne pociągające za sobą szereg niepożądanych zmian.


Częstym problemem w trądziku dorosłych jest to że występuje on również na skórze pleców, powodując bolesne zmiany zapalne, a po okresie aktywnym nieestetyczne blizny potrądzikowe. Na szczęście dzisiejsza kosmetologia dysponuje metodami oczyszczania dużych obszarów zabiegowych takich jak skóra pleców.


Należy wiedzieć, iż skóra pleców podobnie jak twarzy zawiera liczne gruczoły łojowe, które odpowiedzialne są za jej nawilżenie i ochronę wytwarzając łój, czyli tzw. sebum.