top of page

Nie możemy zatrzymać czasu. Lecz możemy nim zarządzać!

Słońce i skóra

Ty też działasz na baterie słoneczne? Dla wielu z nas słońce jest najlepszym motywatorem, źródłem energii i codziennej radości. Niestety nasza skóra nie reaguje aż tak entuzjastycznie na jego ciepłe promienie.


Słońce i skóra

Zagrożenie jest duże, ale spokojnie – są na to sposoby! Przekonaj się, jak chronić skórę przed szkodliwym promieniowaniem UV i jak łagodzić niepożądane efekty słonecznych kąpieli.


Jak słońce wpływa na organizm człowieka?


Wyczekiwane przez długie zimowe miesiące, wytęsknione słońce to symbol wakacyjnego luzu i radości. Pierwsze wiosenne promienie dodają nam energii do działania, optymizmu i chęci do aktywności na świeżym powietrzu. Jest to związane nie tylko z naszymi pozytywnymi skojarzeniami, ale również procesami, które zachodzą w ciele pod wpływem promieniowania UV. Mimo wielu zagrożeń, związanych z nadmierną ekspozycją na słońce, jest ono niezbędne do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Dotyczy to przede wszystkim produkcji witaminy D, która aktywowana jest właśnie przez kontakt skóry ze światłem słonecznym. Właściwy poziom tzw. witaminy słońca jest kluczowy dla pracy naszego układu odpornościowego, zdrowych kości i ogólnego samopoczucia. W trosce o zdrowie całego organizmu, nie na leży jednak zapominać o rozsądnym i świadomym korzystaniu ze słonecznych dobrodziejstw.


Szkodliwy wpływ słońca na