top of page

Nie możemy zatrzymać czasu. Lecz możemy nim zarządzać!

Perfect Time - lipopeptydy dla skóry dojrzałej

Jest takie powiedzenie, że zmarszczki odzwiercie - dlają opowieść naszego życia. Jednakże w wielu przypadkach ta opowieść jest niedokładna. Dla czego niektóre osoby mają zmarszczki w młodym wieku, podczas gdy skóra innych wygląda gładko i jest młodsza niż wskazuje na to ich wiek? Jakie są mechanizmy powstawania zmarszczek? Te pytania od wielu lat frapują naukowców zajmujących się przeciwdziałaniem starzeniu.


Perfect Time - lipopeptydy dla skóry dojrzałej

Badania wskazują na różnorodność mechanizmów; niektóre związane są z naturalnym starzeniem się skóry, inne z zanieczyszczeniem środowiska, paleniem, odżywianiem się, a szczególnie z ekspozycją na działanie promieni słonecznych. Mechanizmy te wpływają na wszystkie struktury skóry – poczynając od kości twarzowych, poprzez mięśnie podtrzymujące skórę, a kończąc na samej skórze i na jej wszystkich warstwach, prowadząc do powstawania zmarszczek.


Upływ czasu stawia przed naszą skórą sporo wyzwań. Z jednej strony niedoskonałości, z drugiej – utrata naturalnej warstwy hydrolipidowej i kluczowych składników, takich jak kolagen i kwas hialuronowy. W efekcie dochodzi do spadku objętości tkanek, skóra zaczyna tracić swoją jędrność, a zmiany na poziomie komórkowym stymulują pierwsze zmarszczki.


Chcąc opóźnić ten proces, warto sięgać po rozwiązania, które zastąpią brakujące składniki i jednocześnie pobudzą syntezę nowych. Tak właśnie działają peptydy, które są jedną z atrakcyjniejszych propozycji, jakie dojrzałej skórze oferuje w ostatnim czasie kosmetyka.