top of page

Perfect Time - lipopeptydy dla skóry dojrzałej

Jest takie powiedzenie, że zmarszczki odzwiercie - dlają opowieść naszego życia. Jednakże w wielu przypadkach ta opowieść jest niedokładna. Dla czego niektóre osoby mają zmarszczki w młodym wieku, podczas gdy skóra innych wygląda gładko i jest młodsza niż wskazuje na to ich wiek? Jakie są mechanizmy powstawania zmarszczek? Te pytania od wielu lat frapują naukowców zajmujących się przeciwdziałaniem starzeniu.


Perfect Time - lipopeptydy dla skóry dojrzałej

Badania wskazują na różnorodność mechanizmów; niektóre związane są z naturalnym starzeniem się skóry, inne z zanieczyszczeniem środowiska, paleniem, odżywianiem się, a szczególnie z ekspozycją na działanie promieni słonecznych. Mechanizmy te wpływają na wszystkie struktury skóry – poczynając od kości twarzowych, poprzez mięśnie podtrzymujące skórę, a kończąc na samej skórze i na jej wszystkich warstwach, prowadząc do powstawania zmarszczek.


Upływ czasu stawia przed naszą skórą sporo wyzwań. Z jednej strony niedoskonałości, z drugiej – utrata naturalnej warstwy hydrolipidowej i kluczowych składników, takich jak kolagen i kwas hialuronowy. W efekcie dochodzi do spadku objętości tkanek, skóra zaczyna tracić swoją jędrność, a zmiany na poziomie komórkowym stymulują pierwsze zmarszczki.


Chcąc opóźnić ten proces, warto sięgać po rozwiązania, które zastąpią brakujące składniki i jednocześnie pobudzą syntezę nowych. Tak właśnie działają peptydy, które są jedną z atrakcyjniejszych propozycji, jakie dojrzałej skórze oferuje w ostatnim czasie kosmetyka.

Peptydy to bioaktywne aminokwasy, które tworzą ochronny płaszcz hydrolipidowy naskórka i odgrywają bardzo ważną rolę w procesie wzrostu komórek skóry, aktywując je do produkcji białek podporowych tj. kolagen. Są zatem bardzo skuteczne w walce o młody wygląd, a ich działanie porównywane jest do botoksu.


Jako składnik aktywny, obok witamin, kwasów AHA i przeciwutleniaczy, peptydy stały się przez to bardzo popularne w produkcji kremów przeciwzmarszczkowych. Sprawdź, co warto wiedzieć o peptydach zanim sięgniesz po krem.


Peptydy – jak działają na skórę?


Peptydy, podobnie jak kwas hialuronowy, naturalnie występują w naszym organizmie. Jako organiczny związek powstają podczas biosyntezy białek i pełnią w skórze funkcje przekaźników komórkowych. Ponieważ z biegiem lat spada ich ilość i zaburzeniu ulega ich prawidłowa synteza, peptydy uzyskiwane są także syntetycznie (peptydy biomimetyczne) i w takiej formie wykorzystywane są w produkcji kosmetyków.


Ich obecność zastępuje m. in. białka roślinne pozyskiwane dotychczas z grochu, soi, a także z pszenicy i kukurydzy oraz białka fizjologicznie odpowiadające elastynie i kolagenowi.

Związki obecnie otrzymywane na drodze syntezy chemicznej naśladują naturalne peptydy oraz procesy metaboliczne, stymulując produkcję nowych cząsteczek kolagenu, który zapewnia optymalną elastyczność i jędrność skóry. Tym samym zawarte w kosmetykach peptydy biomimetyczne stanowią skuteczną profilaktykę zmarszczek mimicznych.


Peptydy w kosmetyce – jakie zalety?


Jeśli inwestujesz w młody wygląd dobrze wiesz, że w miarę upływu czasu skórę należy pobudzać do samodzielnej naprawy. Dlatego decyzja o kremie z peptydami powinna naturalnie wynikać z wiedzy, jaką mamy na temat całego procesu starzenia. Tym bardziej, że związki te są dobrze tolerowane przez skórę, a do ich głównych zalet kosmetyka zalicza:


  • działanie przeciwstarzeniowe,

  • działanie przeciw przebarwieniom,

  • działanie antycellulitowe,

  • redukcję wypadania włosów.


Obecność peptydów w składzie danego kosmetyku wyróżnia produkt pod względem jego właściwości, kwalifikując do kategorii kosmeceutyku, a więc także preparatu farmaceutycznego. Produkty peptydowe są poza tym czyste chemicznie i mikrobiologicznie, co warunkuje ich wysoką jakość.


Stosując je na wymienione problemy, warto pamiętać, że walkę ze zmarszczkami, czy rozszerzonymi naczynkami, wspierać mogą dodatkowe produkty dedykowane, zwiększając tym samym siłę kuracji. Z uwagi na syntezę kolagenu, kremy wzbogacone peptydami są wskazane dla cery dojrzałej z uwagi na nierzadko innowacyjne formuły peptydów zapewniające efekt liftingu oraz modelowania.


Takie preparaty rekomendowane są również jako metoda prewencji w procesie starzenia się skóry i z tego powodu cieszą się w Azji ogromną popularnością. Zapewniając szybkie efekty w przypadku pierwszych zmarszczek mimicznych i wiekowych, zwiększają elastyczność skóry i jej jędrność, regenerują i poprawiają wygląd defektów.

Dzięki temu, że łagodzą rysy twarzy, wygładzają skórę, nawilżają i odmładzają. Warto wiedzieć, że zmarszczki mimiczne są skutkiem długotrwałego napięcia i nawykowego kurczenia mięśni niektórych partii twarzy, szczególnie w okolicy oczu, czoła, ust czy brody.


Działanie syntetycznych neuropeptydów blokuje połączenia nerwowo-mięśniowe i zmniejsza to napięcie, co zbliża je do botoksu. W przeciwieństwie jednak do jadu kiełbasianego, peptydy nie są toksyczne i stanowią nieinwazyjną alternatywę dla iniekcji botuliny.


Peptydy – kiedy po nie sięgać?


Produkty peptydowe działają naprawczo na skórę, wiele jej problemów i defektów. Największą oczywiście ich zaletą są właściwości wygładzające zmarszczki. Jeśli więc zauważyłaś spadek elastyczności, pierwsze zmiany wokół oczu lub ust bądź bruzdy nosowo-wargowe, warto sięgnąć po kremy z peptydami lub polipeptydami.


Oprócz tego, że wzmocnią barierę ochronną naskórka, pobudzą do aktywności skórę właściwą i w sposób widoczny spłycą również zmarszczki. Cerę dojrzałą dodatkowo wzmocni serum z peptydami, zwiększy napięcie skóry i zapewni jej długotrwały efekt liftingu.


Aby skutecznie walczyć z oznakami starzenia oraz zmarszczkami, krem z peptydami dobrze jest aplikować na noc, dzięki czemu pobudzimy produkcję fibroblastów, zapewnimy skórze elastyczność i wzmocnimy nocną regenerację skóry.


Preparaty peptydowe mają też działanie pielęgnacyjne w przypadku cienkich, suchych i zniszczonych włosów oraz kruchych paznokci.


HL Professional Skincare


Dwa główne czynniki odpowiedzialne za zmiany z wiekiem zachodzące w skórze to zaburzenia hormonalne, które pojawiają się na skutek spadku poziomu estrogenów i progesteronu oraz szkodliwe działanie środowiska związane z zanieczyszczeniem powietrza i promieniowaniem słonecznym.


Ponadto uszkodzenie bariery naskórkowej powoduje utratę jej zdolności do zatrzymywania wody w komórkach i odżywiania głębokich warstw skóry.

Zapotrzebowanie na produkty wypełniające zmarszczki, ujędrniające, liftingujące i zapewniające optymalny poziom nawilżenia skóry zachęciło izraelskie laboratorium PHARMA COSMETICS do stworzenia ekskluzywnej i niezwykle skutecznej serii produktów opartej na innowacyjnych funkcjonalnych lipopeptydach, podstawowych aminokwasach i mocno działających ekstraktach, które przywracają cerze młody wygląd i zapewniają wzmocnienie konturu twarzy, szyi i dekoltu.


Linia Perfect Time


Nowa, szczególnie aktywna linia premium kosmetyków, która otrzymała nazwę PERFECT TIME, została dopasowana do potrzeb skóry dojrzałej, wiotkiej, skłonnej do zmarszczek, której brak jędrności.


Linia PERFECT TIME bazuje na wysokiej jakości składnikach: innowacyjnych funkcjonalnych lipopeptydach oraz podstawowych aminokwasach. Produkty ujędrniają, dają efekt liftingu, wygładzają skórę, zapewniając wzmocnienie konturu twarzy, szyi i dekoltu.


Linia przeznaczona do każdego typu cery, zwłaszcza do skóry dojrzałej. Co więcej za skuteczność i innowacyjność linia PERFECT TIME otrzymała nagrody „INNOWACJA 35. KONGRESU i TARGÓW LNE” oraz „INSPIRACJE ROKU 2019. BEAUTY INSPIRATION”.Połączenie innowacyjnych lipopeptydów, podstawowych aminokwasów i dodatkowych, wysokiej jakości składników aktywnych sprzyja zwiększeniu objętości podskórnej tkanki tłuszczowej, zapewnia wypełnianie zmarszczek od wewnątrz i wygładza skórę.

 
 

Ponadto w krótkim czasie skóra zostaje ujędrniona, wyraźnie zmniejszają się zmarszczki, a po upływie dłuższego czasu odpowiednio napięta skóra uzyska zdrowy, promienny wygląd.


Peptydy w profesjonalnych preparatach PERFECT TIME znajdziesz:


  • w kremach,

  • w serum,

  • w maskach.


Szczególnej uwadze polecamy innowacyjną kurację liftingującą Perfect Time, której efekty widać już po pierwszym zastosowaniu.


Dla sukcesu kuracji niezbędne jest regularne stosowanie preparatów Perfect Time w pielęgnacji domowej.


Składniki aktywne produktów Perfect Time


Innowacyjne lipopeptydy

Unikalny kompleks peptydów stymulujących mikro-krążenie i poprawiających elastyczność i sprężystość skóry. Oprócz tego lipopeptydy spłycają istniejące zmarszczki i hamują proces powstawania nowych.


Podstawowe aminokwasy

Stymulują naprawę tkanek oraz zwiększają syntezę kolagenu i elastyny, które odgrywają ważną rolę w procesach biochemicznych przebiegających w obrębie skóry.


Kwas hialuronowy

Wiąże wodę w skórze właściwej, zapewniając jej maksymalne nawilżenie. Skóra staje się bardziej napięta. Dodatkowo ujędrnia i sprzyja redukcji zmarszczek.


Fitoestrogeny

Zwiększają poziom nawilżenia, przyspieszają produkcję kolagenu. Co więcej poprawiają elastyczność i sprężystość skóry.


Witamina C

Mocny przeciwutleniacz, neutralizujący działanie wolnych rodników i stymulujący produkcję kolagenu. Ponadto witamina C zapewnia rozjaśnienie i ujednolicenie kolorytu skóry.


Witamina E

Przeciwutleniacz chroniący organizm przed szkodliwym działaniem promieniowania słonecznego. Ponadto witamina E ma istotny wpływ na poziom nawilżenia i regenerację skóry.

201 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page