top of page

Nie możemy zatrzymać czasu. Lecz możemy nim zarządzać!

Odpowiednie nawilżenie skóry twarzy – jak wpływa na jej wygląd?

Nawilżanie to postawa pielęgnacji każdego typu cery. Piękny wygląd, zdrowie i tempo starzenia się cery, w dużej mierze zależy od zachowania równowagi wodnej skóry.


Odpowiednie nawilżenie skóry twarzy – jak wpływa na jej wygląd?

Co zrobić, aby tę równowagę utrzymać? Jakich produktów nawilżających używać, w zależności od rodzaju cery? Jakie składniki najlepiej nawadniają i nawilżają skórę?


Nawilżanie twarzy – dlaczego jest tak ważne?


Woda jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania komórek skóry. Wspomaga przede wszystkim ich procesy regeneracyjne, między innymi odnowę naskórka.


Gwarantuje także włóknom elastynowym i kolagenowym odpowiednią budowę i dłuższe życie, co zapewnia większą sprężystość i elastyczność cery oraz spowalnia procesy starzenia i wiotczenia.


Woda jest również budulcem ważnego elementu tkanki – płaszcza hydrolipidowego. To warstwa, którą określa się jako naturalną barierę ochronną skóry. Zabezpiecza naskórek przed środowiskiem zewnętrznym, przesuszeniem oraz podrażnieniami.


Proces transportu wody odbywa się stale. Dopiero gdy równowaga między zawartością w skórze a odparowywaniem daje efekt przesuszenia/braku nawilżenia.


Skór