top of page

Najlepsze kosmetyki na trądzik

Trądzik to przypadłość, która potrafi skutecznie uprzykrzyć życie. Nie tylko wygląda nieatrakcyjnie, ale bywa bolesny. A do tego trudno go ukryć. Jak wskazują badania 85% ludzi cierpiało na niego przynajmniej raz w życiu.


Najlepsze kosmetyki na trądzik

Trądzik dotyka około 12% dorosłych kobiet i 3% mężczyzn. I choć wciąż jest najpopularniejszy wśród nastolatków, to zaczyna być chorobą charakterystyczną także dla wieku dojrzałego. Pojawia się po 30, a nawet po 40 roku życia!


Wszyscy, którzy się z nim zetknęli marzą o jednym – pozbyć się raz na zawsze tego dokuczliwego kłopotu. A to, niestety, nie jest proste. Pryszcze lubią powracać, przenosić się na inne części twarzy, są upartymi i mocnymi przeciwnikami.


Skóra tłusta i skłonna do trądziku


Trądzik jest bardzo powszechną chorobą skóry, spowodowaną stanem zapalnym oraz zaburzeniem funkcjonowania aparatu włosowo-łojowego. Wydzielanie dużej ilości łoju oraz jego utrudnione wydalanie prowadzą do poszerzenia przewodów gruczołów łojowych i powstawania mikrozaskórników.


Mikrozaskórnik może się rozwinąć, tworząc zaskórniki zamknięte (białe) i zaskórniki otwarte (czarne). To są zmiany niezapalne.


Jeśli skóra zostanie zakażona przez bakterie, które rozwijają się w głębi mieszków włosowych bez dostępu tlenu, to te zmiany trądzikowe przybierają charakter zapalny. Powstają grudki oraz krosty trądzikowe.


Trądzik szczególnie często występuje w okresie dojrzewania ze względu na zwiększoną aktywność hormonalną w tym wieku. Zaburzenie hormonalne stymuluje działanie mieszków włosowych, wzrost włosków, powiększenie gruczołów łojowych i wydzielanie nadmiernej ilości sebum.


Jednak trądzik może pojawić się wśród osób dorosłych po trzydziestym roku życia lub czterdziestym a nawet w późniejszym wieku, głównie ze względu na zmiany hormonalne.

Dodatkowe czynniki, które mogą spowodować pojawienie się lub nasilenie objawów trądziku, to genetyka, złe odżywianie, stres i palenie. Trądzik zwykle występuje na skórze twarzy, ale może również rozprzestrzeniać się na ramiona, plecy i klatkę piersiową.


Od teorii do praktyki


Zapotrzebowanie na efektywne produkty kosmetyczne o działaniu terapeutycznym przeznaczone dla cery tłustej i trądzikowej zachęciło laboratorium PHARMA COSMETICS, wiodącą firmę w branży kosmetyków profesjonalnych, do stworzenia linii preparatów ACNOX.


To niezwykle skuteczna i zwłaszcza aktywna linia produktów oparta na wysokiej jakości składnikach.

Kompleksowa kuracja przeciwtrądzikowa na bazie serii ACNOX - innowacyjne, dwukierunkowe podejście - zwalczanie infekcji spowodowanych przez bakterie przy jednoczesnym odmłodzeniu skóry oraz wzmocnieniu jej naturalnych mechanizmów obronnych.


Kompleksowy zabieg przeciwtrądzikowy na bazie hl acnox


  • Szczególnie wysoka skuteczność terapeutyczna - skóra odzyskuje ukojenie i młody wygląd już po pierwszych zabiegach.

  • Redukcja uszkodzeń skóry związanych z trądzikiem w wyniku zabiegu - zachęca pacjenta do kontynuacji rozpoczętej kuracji.

  • Bardziej przyjemny, atraumatyczny oraz bezpieczny zabieg - zmniejsza odsetek rezygnacji z już rozpoczętej kuracji.

  • Szczególnie skuteczna kuracja domowa - zapewnia osiągnięcie pożądanych wyników oraz jak najwyższą satysfakcję pacjentów.


Kompleksowy zabieg przeciwtrądzikowy na bazie serii HL ACNOX po raz pierwszy łączy w sobie działanie probiotycznego ekstraktu i rewolucyjnego kremu aktywnego. Szeroka gama produktów do stosowania w każdym stopniu nasilenia trądziku.


Rezultat


  • Reguluje i balansuje mikroflorę skóry.

  • Redukuje zaczerwienienia twarzy i stany zapalne skóry.

  • Łagodzi objawy trądziku.

  • Zapobiega uszkodzeniom skóry.

  • Znacząco poprawia teksturę skóry.


Ddocelowa grupa odbiorców


Produkty przeznaczone są dla osób ze skórą tłustą/problemową, szczególnie ze skłonnością do powstawania trądziku.


Produkty do uzupełniającej kuracji w domu


ACNOX SUGAR SOAP


Żel cukrowy do dokładnego oczyszczania skóry. Zawiera naturalne składniki (cukier, sok z cytryny). Przyspiesza naturalne gojenie uszkodzeń skóry spowodowanych trądzikiem, reguluje wydzielanie sebum oraz zapobiega tłustemu połyskowi.

Sposób użycia: W klinice - zalecany jest do stosowania na początku zabiegu. W domu - przeznaczony do użytku codziennego, rano i na noc.


ACNOX BALANCING TONER (FACE LOTION)


Unikalny lotion zawierający mentol, olejek eukaliptusowy, kamforę oraz kwas benzoesowy. Lotion oczyszcza skórę, reguluje wydzielanie sebum oraz poprawia mikrokrążenie.

Sposób użycia: W klinice - zalecany jest do stosowania po zakończeniu oczyszczania wstępnego i przed rozpoczęciem podstawowego oczyszczania. W domu - przeznaczony do użytku codziennego, rano i na noc.


ACNOX DRYING LOTION


Wysuszająca zawiesina pochłaniająca nadmiar sebum i kojąca skórę. Ponadto, pomaga uzyskać gładką, widocznie ukojoną skórę.

Sposób użycia: W domu - przeznaczony do użytku codziennego, rano i na noc.


ACNOX PURIFYING MASK


Oczyszczająca maska, zwężająca pory, absorbująca nadmiar sebum i regulująca jego produkcję. Zawiera kwas salicylowy, który pomaga walczyć z trądzikiem i odmładza skórę.

Sposób użycia: W klinice - zalecana jest do stosowania po zabiegu oczyszczania. W domu - przeznaczony do użytku 1-2 razy na tydzień.


ACNOX BALANCING HYDRATANT CREAM


Unikalny krem nawilżający oparty na ekstrakcie probiotycznym, który balansuje skórę i chroni ją przed infekcjami. Ponadto, krem zawiera serynę i argininę, odbudowujące strukturę skóry i poprawiające jej ogólny wygląd.

Sposób użycia: W klinice - zalecany jest do stosowania po zabiegu oczyszczania. W domu - przeznaczony do użytku codziennego, rano i na noc.

ACNOX SPOT DRYING GEL


Podsuszający żel punktowy.

Sposób użycia: W domu - przeznaczony do użytku codziennego, rano i na noc.


ACNOX SOLUTION


Terapeutyczny płyn, który zapobiega tworzeniu się zaskórników i odtłuszcza cerę. Zmiękcza skórę, umożliwiając tym samym jej dogłębnie oczyszczanie.

Sposób użycia: W klinice - zalecany jest do stosowania przed rozpoczęciem i podczas oczyszczania. W domu - przeznaczony do użytku codziennego, rano i na noc.


ACNOX DAILY BALANCING PADS


Płatki nasączone kwasami AHA/BHA, dedykowane do skóry tłustej/problemowej, ze skłonnością do trądziku. Zawierają kwas salicylowy, kwasy alfa-hydroksylowe, wyciąg z oczaru wirginijskiego i zielonej herbaty. Płatki łagodzą skórę i poprawiają jej teksturę, regulują wydzielanie sebum i zwężają rozszerzone pory, działają odmładzająco.

Sposób użycia: W domu - przeznaczone do użytku codziennego.


ACNOX ACTIVE CREAM


Aktywny krem o potrójnym działaniu. Krem koi i łagodzi skórę problemową, chroni przed pojawieniem się wyprysków oraz odmładza. Zawiera kwas salicylowy, oczyszczający skórę, kwas szikimowy który reguluje wydzielanie sebum i hamuje rozwój bakterii powodującej trądzik oraz aminokwasy i cynk, poprawiające teksturę skóry.

Sposób użycia: W domu - przeznaczony do użytku codziennego, rano i na noc.


Hl Professional Skincare


HL to marka laboratorium PHARMA COSMETICS, które wytwarza produkty do pielęgnacji skóry dla światowego rynku kosmetyków. Produkcja firmy jest sprzedawana tylko przez salony kosmetyczne, kliniki urody i SPA.


HL jest najbardziej znana w specjalistycznym przemyśle kosmetyków. HL łączy w sobie innowacyjne laboratorium badawczo-rozwojowe i nowoczesne metody produkcyjne, które dają możliwość wytwarzania unikalnej produkcji o wysokiej jakości, efektywności i bezpieczeństwie, zapewniają klientom zdrową, zbilansowaną, przepiękną skórę.


Odpowiednio dobrane kosmetyki, stosowane z konsekwencją, to absolutna podstawa do zwalczenia trądziku.

Pamiętaj jednak, że jeśli trudno ci poradzić sobie samodzielnie lub stan twojej skóry szczególnie cię niepokoi, powinnaś udać się do lekarza.


Zdarza się bowiem, że trądzik wymaga interwencji medycznej, co ocenić może jedynie lekarz dermatolog.



46 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page