top of page

Nie możemy zatrzymać czasu. Lecz możemy nim zarządzać!

Najlepsze kosmetyki na trądzik

Trądzik to przypadłość, która potrafi skutecznie uprzykrzyć życie. Nie tylko wygląda nieatrakcyjnie, ale bywa bolesny. A do tego trudno go ukryć. Jak wskazują badania 85% ludzi cierpiało na niego przynajmniej raz w życiu.


Najlepsze kosmetyki na trądzik

Trądzik dotyka około 12% dorosłych kobiet i 3% mężczyzn. I choć wciąż jest najpopularniejszy wśród nastolatków, to zaczyna być chorobą charakterystyczną także dla wieku dojrzałego. Pojawia się po 30, a nawet po 40 roku życia!


Wszyscy, którzy się z nim zetknęli marzą o jednym – pozbyć się raz na zawsze tego dokuczliwego kłopotu. A to, niestety, nie jest proste. Pryszcze lubią powracać, przenosić się na inne części twarzy, są upartymi i mocnymi przeciwnikami.


Skóra tłusta i skłonna do trądziku


Trądzik jest bardzo powszechną chorobą skóry, spowodowaną stanem zapalnym oraz zaburzeniem funkcjonowania aparatu włosowo-łojowego. Wydzielanie dużej ilości łoju oraz jego utrudnione wydalanie prowadzą do poszerzenia przewodów gruczołów łojowych i powstawania mikrozaskórników.


Mikrozaskórnik może się rozwinąć, tworząc zaskórniki zamknięte (białe) i zaskórniki otwarte (czarne). To są zmiany niezapalne.


Jeśli skóra zostanie zakażona przez bakterie, które rozwijają się w głębi mieszków włosowych bez dostępu tlenu, to te zmiany trądzikowe przybierają charakter zapalny. Powstają grudki oraz krosty trądzikowe.


Trądzik szczególnie często występuje w okresie dojrzewania ze względu na zwiększoną aktywność hormonalną w tym wieku. Zaburzenie hormonalne stymuluje działanie mieszków włosowych, wzrost włosków, powiększenie gruczołów łojowych i wydzielanie nadmiernej ilości sebum.


Jednak trądzik może pojawić się wśród osób dorosłych po trzydziestym roku życia lub czterdziestym a nawet w późniejszym wieku, głównie ze względu na zmiany hormonalne.

Dodatkowe czynniki, które mogą spowodować pojawienie się lub nasilenie objawów trądziku, to genetyka, złe odżywianie, stres i palenie. Trądzik zwykle występuje na skórze twarzy, ale może również rozprzestrzeniać się na ramiona, plecy i klatkę piersiową.


Od teorii do praktyki


Zapotrzebowanie na efektywne produkty kosmetyczne o działaniu terapeutycznym przeznaczone dla cery tłustej i trądzikowej zachęciło laboratorium PHARMA COSMETICS, wiodącą firmę w branży kosmetyków profesjonalnych, do stworzenia linii preparatów ACNOX.


To niezwykle skuteczna i zwłaszcza aktywna linia produktów oparta na wysokiej jakości składnikach.

Kompleksowa kuracja przeciwtrądzikowa na bazie serii ACNOX - innowacyjne, dwukierunkowe podejście - zwalczanie infekcji spowodowanych przez bakterie przy jednoczesnym odmłodzeniu skóry oraz wzmocnieniu jej naturalnych mechanizmów obronnych.


Kompleksowy zabieg przeciwtrądzikowy na bazie hl acnox


  • Szczególnie wysoka skuteczność terapeutyczna - skóra odzyskuje ukojenie i młody wygląd już po pierwszych zabiegach.

  • Redukcja uszkodzeń skóry związanych z trądzikiem w wyniku zabiegu - zachęca pacjenta do kontynuacji rozpoczętej kuracji.

  • Bardziej przyjemny, atraumatyczny oraz bezpieczny zabieg - zmniejsza odsetek rezygnacji z już rozpoczętej kuracji.

  • Szczególnie skuteczna kuracja domowa - zapewnia osiągnięcie pożądanych wyników oraz jak najwyższą satysfakcję pacjentów.


Kompleksowy zabieg przeciwtrądzikowy na bazie serii HL ACNOX po raz pierwszy łączy w sobie działanie probiotycznego ekstraktu i rewolucyjnego kremu aktywnego. Szeroka gama produktów do stosowania w każdym stopniu nasilenia trądziku.


Rezultat


  • Reguluje i balansuje mikroflorę skóry.

  • Redukuje zaczerwienienia twarzy i stany zapalne skóry.

  • Łagodzi objawy trądziku.

  • Zapobiega uszkodzeniom skóry.

  • Znacząco poprawia teksturę skóry.


Ddocelowa grupa odbiorców


Produkty przeznaczone są dla osób ze skórą tłustą/problemową, szczególnie ze skłonnością do powstawania trądziku.


Produkty do uzupełniającej kuracji w domu


ACNOX SUGAR SOAP


Żel cukrowy do dokładnego oczyszczania skóry. Zawiera naturalne składniki (cukier, sok z cytryny). Przyspiesza naturalne gojenie uszkodzeń skóry spowodowanych trądzikiem, reguluje wydzielanie sebum oraz zapobiega tłustemu połyskowi.

Sposób użycia: W klinice - zalecany jest do stosowania na początku zabiegu. W domu - przeznaczony do użytku codziennego, rano i na noc.


ACNOX BALANCING TONER (FACE LOTION)


Unikalny lotion zawierający mentol, olejek eukaliptusowy, kamforę oraz kwas benzoesowy. Lotion oczyszcza skórę, reguluje wydzielanie sebum oraz poprawia mikrokrążenie.

Sposób użycia: W klinice - zalecany jest do stosowania po zakończeniu oczyszczania wstępnego i przed rozpoczęciem podstawowego oczyszczania. W domu - przeznaczony do użytku codziennego, rano i na noc.


ACNOX DRYING LOTION


Wysuszająca zawiesina pochłaniająca nadmiar sebum i kojąca skórę. Ponadto, pomaga uzyskać gładką, widocznie ukojoną skórę.

Sposób użycia: W domu - przeznaczony do użytku codziennego, rano i na noc.


ACNOX PURIFYING MASK


Oczyszczająca maska, zwężająca pory, absorbująca nadmiar sebum i regulująca jego produkcję. Zawiera kwas salicylowy, który pomaga walczyć z trądzikiem i odmładza skórę.

Sposób użycia: W klinice - zalecana jest do stosowania po zabiegu oczyszczania. W domu - przeznaczony do użytku 1-2 razy na tydzień.


ACNOX BALANCING HYDRATANT CREAM


Unikalny krem nawilżający oparty na ekstrakcie probiotycznym, który balansuje skórę i chroni ją przed infekcjami. Ponadto, krem zawiera serynę i argininę, odbudowujące strukturę skóry i poprawiające jej ogólny wygląd.

Sposób użycia: W klinice - zalecany jest do stosowania po zabiegu oczyszczania. W domu - przeznaczony do użytku codziennego, rano i na noc.

ACNOX SPOT DRYING GEL


Podsuszający żel punktowy.

Sposób użycia: W domu - przeznaczony do użytku codziennego, rano i na noc.


ACNOX SOLUTION


Terapeutyczny płyn, który zapobiega tworzeniu się zaskórników i odtłuszcza cerę. Zmiękcza skórę, umożliwiając tym samym jej dogłębnie oczyszczanie.

Sposób użycia: W klinice - zalecany jest do stosowania przed rozpoczęciem i podczas oczyszczania. W domu - przeznaczony do użytku codziennego, rano i na noc.


ACNOX DAILY BALANCING PADS


Płatki nasączone kwasami AHA/BHA, dedykowane do skóry tłustej/problemowej, ze skłonnością do trądziku. Zawierają kwas salicylowy, kwasy alfa-hydroksylowe, wyciąg z oczaru wirginijskiego i zielonej herbaty. Płatki łagodzą skórę i poprawiają jej teksturę, regulują wydzielanie sebum i zwężają rozszerzone pory, działają odmładzająco.

Sposób użycia: W domu - przeznaczone do użytku codziennego.


ACNOX ACTIVE CREAM


Aktywny krem o potrójnym działaniu. Krem koi i łagodzi skórę problemową, chroni przed pojawieniem się wyprysków oraz odmładza. Zawiera kwas salicylowy, oczyszczający skórę, kwas szikimowy który reguluje wydzielanie sebum i hamuje rozwój bakterii powodującej trądzik oraz aminokwasy i cynk, poprawiające teksturę skóry.

Sposób użycia: W domu - przeznaczony do użytku codziennego, rano i na noc.


Hl Professional Skincare


HL to marka laboratorium PHARMA COSMETICS, które wytwarza produkty do pielęgnacji skóry dla światowego rynku kosmetyków. Produkcja firmy jest sprzedawana tylko przez salony kosmetyczne, kliniki urody i SPA.