top of page

Nie możemy zatrzymać czasu. Lecz możemy nim zarządzać!

Najlepsze kosmetyki na trądzik

Trądzik to przypadłość, która potrafi skutecznie uprzykrzyć życie. Nie tylko wygląda nieatrakcyjnie, ale bywa bolesny. A do tego trudno go ukryć. Jak wskazują badania 85% ludzi cierpiało na niego przynajmniej raz w życiu.


Najlepsze kosmetyki na trądzik

Trądzik dotyka około 12% dorosłych kobiet i 3% mężczyzn. I choć wciąż jest najpopularniejszy wśród nastolatków, to zaczyna być chorobą charakterystyczną także dla wieku dojrzałego. Pojawia się po 30, a nawet po 40 roku życia!


Wszyscy, którzy się z nim zetknęli marzą o jednym – pozbyć się raz na zawsze tego dokuczliwego kłopotu. A to, niestety, nie jest proste. Pryszcze lubią powracać, przenosić się na inne części twarzy, są upartymi i mocnymi przeciwnikami.


Skóra tłusta i skłonna do trądziku


Trądzik jest bardzo powszechną chorobą skóry, spowodowaną stanem zapalnym oraz zaburzeniem funkcjonowania aparatu włosowo-łojowego. Wydzielanie dużej ilości łoju oraz jego utrudnione wydalanie prowadzą do poszerzenia przewodów gruczołów łojowych i powstawania mikrozaskórników.


Mikrozaskórnik może się rozwinąć, tworząc zaskórniki zamknięte (białe) i zaskórniki otwarte (czarne). To są zmiany niezapalne.


Jeśli skóra zostanie zakażona przez bakterie, które rozwijają się w głębi mieszków włosowych bez dostępu tlenu, to te zmiany trądzikowe przybierają charakter zapalny. Powstają grudki oraz krosty trądzikowe.


Trądzik szczególnie często występuje w okresie dojrzewania ze względu na zwiększoną aktywność hormonalną w tym wieku. Zaburzenie hormonalne stymuluje działanie mieszków włosowych, wzrost włosków, powiększenie gruczołów łojowych i wydzielanie nadmiernej ilości sebum.


Jednak trądzik może pojawić się wśród osób dorosłych po trzydziestym roku życia lub czterdziestym a nawet w późniejszym wieku, głównie ze wzglę