top of page

Nie możemy zatrzymać czasu. Lecz możemy nim zarządzać!

Jakie maski do twarzy wybrać?

HL Professional Skincare to marka, o której wyjątkowości nie trzeba przekonywać nikogo, kto użył, chociażby jednego jej kosmetyku. Rewolucyjna technologia wykorzystywana w ich produkcji przynosi ze sobą wiele korzyści. Są to w szczególności zwiększona penetracja składników aktywnych w głąb skóry i zmaksymalizowanie efektywności ich działania.


Jakie maski do twarzy wybrać

Tym razem postanowiliśmy wziąć pod lupę jeden rodzaj produktów, które niejednym wydawałyby się zbędnymi, a w rzeczywistości bardzo silnie kondycjonują skórę i zwiększają efekty codziennej pielęgnacji, czyli maski do twarzy.


Dlaczego warto stosować maski?


Maska do twarzy ma dobroczynny wpływ na skórę. Jest to bardzo szybki sposób na poprawę jej stanu i zdrowia. Maseczki posiadają różne receptury, technologie i pełnią różne funkcje, ale łączy je jedno – duża kumulacja i koncentracja składników aktywnych, czego efektem jest natychmiastowa poprawa kondycji skóry. Nie bez przyczyny stosujemy maski przed wielkimi wyjściem czy w sytuacjach, kiedy skóra wymaga przyspieszonego działania naprawczego. Regularne stosowanie tego typu produktów wspomaga również niwelowanie przebarwień, trądziku czy zmarszczek - wszystko zależy od wybranej linii kuracji.


Jaką maskę wybrać dla siebie?


Odpowiednio dobrana i właściwie zastosowana maska potrafi zdziałać cuda. Jest jeden warunek - przy wyborze należy kierować się potrzebami i problemami, z jakimi boryka się nasza skóra. Bez względu na rodzaj cery, zawsze powinniśmy pamiętać o jej nawilżaniu. Maski nawilżające są najbardziej uniwersalne w całej gamie tego rodzaju kosmetyków. Skóry bardzo suche i wrażliwe wymagają masek o działaniu kojąco-łagodzącym. Są one zazwyczaj wzbogacone w składniki silnie wiążące wodę w skórze i zmniejszające jednocześnie wszelkie podrażnienia. Osoby z problemem skóry zanieczyszczonej i przetłuszczającej się powinny regularnie stosować maski pochłaniające nadmiar sebum, przeciwdziałające powstawaniu zaskórników, a także działające przeciwzapalnie i przeciwgrzybiczo. W grupie tych masek znajdziemy także preparaty o dodatkowym działaniu ściągającym i zwężającym pory skóry. Popularne są również maski tzw. bankietowe, które bardzo szybko poprawiają napięcie i lifting skóry. Zawierają składniki aktywne potrzebne skórom dojrzałym wymagającym pielęgnacji antystarzeniowej.


Jakie maski do twarzy dostępne są w ofercie HL Professional Skincare?