top of page

Jak opóźnić starzenie się skóry?

Zaktualizowano: 9 maj 2021

Starzenie się skóry to proces nieuchronny, któremu podlegamy wszyscy bez wyjątku. Prawda jest jednak taka, że oznaki starzenia mogą pojawiać się u nas szybciej lub później - wszystko zależne jest wielu indywidualnych czynników, w tym tego, w jaki sposób na co dzień dbamy skórę.


Jak opóźnić starzenie się skóry

Wiele osób przekonanych jest, że proces starzenia się skóry to zjawisko, które dotyka nas po 30. lub 40. roku życia. Tymczasem okazuje, że pierwsze oznaki procesu starzenia się organizmu możemy zaobserwować już w okolicy 25. roku życia, bowiem to właśnie w tym czasie fibroblasty, czyli komórki odpowiedzialne za produkcję kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego, stają się coraz mniej produktywne.


Proces starzenia się skóry to jeden z podstawowych tematów poruszanych przez specjalistów z branży dermatologii.

Ale fizjologiczne starzenie się skóry nie jest jedną przyczyną pogorszenia jej stanu. Fotostarzenie jest procesem degeneracji i uszkodzeń skóry, spowodowanych wpływem nadmiernej ekspozycji na promienie słoneczne.


Procesy fotostarzenia charakteryzują się przemianami w warstwach naskórka i skóry właściwej. Zniszczeniu ulegają włókna elastyny i kolagenu co powoduje zmarszczki oraz pogorszenie jakości cery. Uszkodzenie naskórka prowadzi do uszkodzenia komórek odpowiedzialnych za tworzenie melaniny i funkcjonowanie układu immunologicznego w skórze.


W walce z fotostarzeniem najważniejsza jest profilaktyka. Należy unikać ekspozycji na promienie słoneczne, przed wyjściem z domu stosować kremy z filtrem z faktorem SPF, odpowiednim typu skóry a także aktualnej intensywności promieniowania słonecznego.


Warto używać specjalnych preparatów, które zawierają antyoksydanty, wspomagające gojenie, i chroniące przed uszkodzeniami, spowodowanymi przez wolne rodniki w organizmie człowieka i środowisku zewnętrznym.

Jak opóźnić starzenie się skóry

Zapotrzebowanie na efektywne preparaty do walki z fotostarzeniem pobudziło HL PROFESSIONAL SKINCARE, wiodącą firmę w branży kosmetyków profesjonalnych, do stworzenia linii preparatów RENEW FORMULA. To niezwykle skuteczna i zwłaszcza aktywna linia produktów, oparta na wysokiej jakości składnikach, które zabezpieczają konkretne wyniki.


Seria kosmetyków RENEW FORMULA została stworzona, aby opóżnić proces starzenia się skóry, zmniejszyć zmarszczki i zwiększyć nawilżenie. Linia produktów jest oparta na kwasie liponowym (ALA) w wysokim stężeniu, witaminach A, E i F, a także ekstrakty z zielonej herbaty, lukrecji, gingko biloba i Wyciąg z rokitnika.

Preparaty linii zapewniają głębokie nawilżenie, wyrównują teksturę, kurczą naczynia włosowate, stymulują syntezę kolagenu i elastyny, zmniejszają suchość i podrażnienia, przyczyniają się do zapobiegania starzeniu i rozjaśniania drobnych przebarwień. Preparaty są łatwo wchłaniane i odpowiednie dla wszystkich rodzajów skóry.


Kombinacja kwasu alfa-liponowego (ALA) i najważniejszych witamin zapewnia ochronę komórek skóry, poprawia mikrokrążenie w skórze, zwiększa poziom nawilżenia i zapewnia zdrowe funkcjonowanie komórek. Kwas alfa-liponowy (ALA) łagodzi również stany zapalne, które przyspieszają starzenie się skóry.


REZULTAT

  • Lifting, zmniejszenie głębokości zmarszczek, zapobieganie starzeniu się

  • Głębokie nawilżenie skóry, zwiększenie turgoru

  • Poprawia teksturę, jędrność i elastyczność

  • Zapewnia antyoksydacyjną ochronę komórkową

  • Stymulacja syntezy kolagenu i elastyny

  • Działanie gojące rany, regenerujące

  • Zmniejszenie suchości i podrażnień skóry

  • Rozjaśnianie drobnych przebarwień


Należy pamiętać, że sporadyczne stosowanie preparatów przeciwzmarszczkowych nie zapewni nam spektakularnego efektu. Jedynie systematyczność w codziennej pielęgnacji skóry i zdrowy styl życia mogą przełożyć się na młody wygląd przez długie lata.

28 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page