top of page

Jak dbać o skórę po opalaniu?

Zaktualizowano: 14 mar 2021

W dawnych czasach ludzie zamożni unikali słońca i opalania się, ponieważ opalenizna świadczyła o pochodzeniu z niższych sfer. Zmieniło się to w XX w. za sprawą Coco Chanel, która zapoczątkowała modę na piękną opaleniznę. Ta moda trwa do teraz.


Jak dbać o skórę po opalaniu?

Piękna, brązowa opalenizna jest marzeniem wszystkich, zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Nie wszyscy jednak zdają sobie sprawę, jak szkodliwe może być promieniowanie słoneczne i niedokładnie zabezpieczają się przed jego działaniem.


Opalanie się może mieć pozytywne skutki, ponieważ słońce wytwarza zarówno endorfinę, czyli hormon szczęścia, który wpływa na nasze dobre samopoczucie, jak i witaminę D3, której niedobór prowadzi do odwapnienia kości u dorosłych oraz skłonność do infekcji.


Jednak dermatolodzy przestrzegają przed zbyt częstym przebywaniu na słońcu oraz nieuważnym opalaniem się. Docierające do ziemi promieniowanie słoneczne jest bardzo szkodliwe dla skóry.

Nawet jeśli jesteś szczęśliwą posiadaczką ciemnej karnacji i Twoja opalenizna ma piękny, ciemnobrązowy kolor, nie zwalnia Cię to z obowiązku szczególnej pielęgnacji skóry po opalaniu.


Każdorazowe - a szczególnie długotrwałe - wystawienie skóry na działanie promieni słonecznych powoduje, że staje się ona odwodniona i pełna wolnych rodników, które mogą prowadzić do uszkodzeń jej delikatnej i misternej struktury kolagenowo-białkowej.


W opalonej skórze dochodzi także do częściowych zaburzeń mechanizmów regulacyjnych komórek, co może być początkiem ich mutacji, czyli zmian nowotworowych. Aby tak się nie stało, konieczne jest podjęcie zabiegów regeneracyjnych, mających na celu przywrócenie prawidłowego funkcjonowanie komórek i dostarczenie im tego, czego pod wpływem słońca ubyło.


Dlatego podstawą pielęgnacji skóry po opalaniu powinno być nawilżanie i natłuszczanie. Używane do tego kosmetyki powinny zawierać jak najwięcej substancji leczniczo-pielęgnacyjnych, które wspomogą regenerację komórek i pozytywnie wpłyną na normalizację zachodzących w nich procesów. Preparaty o tego rodzaju właściwościach pomogą w odnowie naturalnego płaszcza ochronnego skóry.


Niemal każdy lubi, gdy promienie słońca muskają jego skórę. Jednak nie każdy wie, jakie nadmierne promieniowanie słoneczne ma negatywne skutki. Starzenie się skóry, zmarszczki, oparzenia, alergie, choroby czy rak skóry to tylko część z nich.


Dlatego, tak ważne jest, by zaraz po opalaniu zadbać o nagrzaną i podrażnioną skórę. Należy jak najszybciej ją schłodzić, nawilżyć i zagoić. Duże znaczenie ma jakość użytych preparatów.

Jako sklep Oksiline rekomendujemy stosowanie preparatów HL PROFESSIONAL SKINCARE - linia BIO REPAIR.


Nad doborem składników użytych w BIO REPAIR pracuje sztab naukowców z całego świata. Producent posiada własne plantacje, fabryki oraz laboratoria, dzięki czemu od samego początku do końca kontrolują proces produkcji.


Dzięki czemu mamy pewność najwyższej jakości stosowanych produktów, których skuteczność oraz bezpieczeństwo zostało przebadane laboratoryjnie i posiada odpowiednie certyfikaty bezpieczeństwa.


Jak dbać o skórę po opalaniu

Linia BIO REPAIR zawiera elastynę, kolagen, witaminę E i naturalny kompleks odnawiający. Produkty pielęgnują uszkodzoną przez czynniki zewnętrzne skórę, aktywizują naturalne procesy regeneracji komórek. Linia przeznaczona jest do wszystkich typów skóry.


GEL CLEANSER


Delikatny pieniący się żel do oczyszczania twarzy. Naturalny kompleks odnawiający. W klinice zalecany jest do stosowania na początku zabiegu. W domu polecamy do użytku codziennego, rano i na noc.


SPECIAL TONER


Uzupełniający i łagodzący tonik do twarzy. Wyciąg z oczaru, naturalny kompleks odnawiający, bisabolol i rumianek. W klinice zalecany jest do stosowania po zabiegu. W domu polecamy do użytku codziennego, rano i na noc.


DAY CARE


Krem na dzień, nawilża, spowalnia proces starzenia się skóry i zapobiega powstawaniu zmarszczek. Witamina E, kolagen, elastyna,naturalny kompleks odnawiający. W klinice zalecany jest do stosowania po zabiegu. W domu polecamy do porannego użytku codziennego.


NIGHT CARE


Krem odżywczy na noc, odnawia i odbudowuje cerę. Witamina E, kolagen, elastyna i naturalny kompleks odnawiający. W domu polecamy do użytku codziennego na noc.


EYE & NECK CARE


Krem do skóry wokół oczu i szyi, odżywia i odbudowuje cerę. Witamina E, kolagen, elastyna i naturalny kompleks odnawiający. W klinice zalecany jest do stosowania po zabiegu. W domu polecamy do użytku codziennego, rano i na noc.


CREAM MASK


Odżywcza maska, wygładza zmarszczki i linii, spowodowane wpływem szkodliwych czynników zewnętrznych. Naturalny kompleks odnawiający, witamina E, kolagen i elastyna. W klinice zalecana jest do stosowania po masażu twarzy. W domu polecamy do użytku raz lub dwa razy w tygodniu.


CELLULAR FIRMING GEL


Żel ujędrniający, wspomaga regenerację i koi skórę, poprawia elastyczność, stymuluje naturalne procesy odnowy komórkowej. Aloes, naturalny kompleks odnawiający, kolagen i elastyna. W klinice zalecany jest do stosowania podczas masażu twarzy. W domu polecamy do użytku codziennego rano i na noc po oczyszczaniu twarzy i przed nałożeniem kremu.


CONCENTRATED OIL WITH VITAMIN E


Unikalny koncentrat olejowy z witaminą E, przyśpiesza procesy metaboliczne w komórkach, wyrównuje relief i koloryt cery. Olej z oliwy, olej migdałowy, olej jojoba, naturalny kompleks odnawiający, witamina E. W klinice zalecany jest do stosowania podczas masażu twarzy. W domu polecamy do użytku codziennego, rano i na noc, po oczyszczaniu twarzy i przed nałożeniem kremu.


Nie zapominaj, że zarówno odpowiednie przygotowanie skóry do opalania, jak i zabiegi pielęgnacyjne kojąco-nawilżające po opalaniu, wpłyną na trwałość opalenizny.


Nawilżona skóra nie tylko pięknie wygląda, ale przede wszystkim pozwala czuć się komfortowo.

27 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page