top of page

Nie możemy zatrzymać czasu. Lecz możemy nim zarządzać!

Czy skóra tłusta potrzebuje nawilżenia?

Typ skóry jest genetycznie uwarunkowany. Jest ich kilka – sucha, mieszana, tłusta oraz wrażliwa. Dobre rozpoznany rodzaju jest warunkiem do dobrania odpowiedniej pielęgnacji. Posiadasz tłustą skórę? Dowiedz się, jak dbać o to, żeby zawsze wyglądała świetnie!


Czy skóra tłusta potrzebuje nawilżenia?

Skóra tłusta to skóra z nadmierną produkcją sebum, czyli łojotokiem. Charakteryzuje się nieestetyczny połyskiem i świeceniem. Zdarza się, że często pojawiają się na niej rozszerzone i widoczne pory. Tłusta cera jest grubsza, dzięki czemu naczynia krwionośne często są niewidoczne i na ogół nie występuje na nich charakterystyczny rumień. Taka skóra ma również skłonność do zatykania porów (zaskórników) i różnych form trądziku. Myślisz, że taki typ cery to tylko przekleństwo? To nieprawda! Skóra tłusta później się starzeje, a wszelakie makijaże permanentne dłużej się na niej utrzymują! Niestety wiele osób mających tłustą cerę bardzo mocno ją wysuszają, ponieważ chce się pozbyć tego charakterystycznego świecenia, a to błędne koło. Im bardziej próbujesz wysuszyć skórę, aby serum zniknęło – tymi więcej będzie się go pojawiać. Tłusta cera również potrzebuje odpowiedniej ochrony i nawilżenia. Jednakże trudno jest dobrać odpowiednie kosmetyki, na które twarz dobrze zareaguje.


Odpowiedni krem do skóry tłustej


Cera tłusta jest niezwykle wymagająca. W jej pielęgnacji nie można skupić się tylko na ograniczeniu wydzielania sebum. Trzeba również walczyć o jej dobre nawilżenie. Zadanie nie jest proste i mogą mu tylko sprostać kremy, które są przeznaczone do cery tłustej. Staraj się wybierać te, które będą mieć lekką, nieobciążającą konsystencję. Ciekawą propozycją może się okazać LOTION TONIQUE HYDRATANT marki AURA CHAKÉ do cery tłustej i mieszanej, który pomoże zmatowić twarz i zapobiegnie świeceniu, a co najważniejsze – odbuduje płaszcz hydrolipidowy.

LOTION TONIQUE HYDRATANT

Bezalkoholowy tonik usuwa wszystkie zanieczyszczenia i pozostałości po demakijażu, przywracając prawidłowe Ph skóry. Dzięki penetracji aktywnych składników naw