Nie możemy zatrzymać czasu. Lecz możemy nim zarządzać!

C The Success – 7 efektów witamina C

Witamina C aplikowana codziennie na twarz jest w stanie całkowicie odmienić wygląd skóry: spłyca zmarszczki, rozjaśnia przebarwienia i przywraca zdrowy blask zmęczonej, poszarzałej cerze. Zobacz, na jakie efekty możesz liczyć stosując ją regularnie w pod postacią serum lub kremu.


C The Success – 7 efektów witamina C

Witamina C w kosmetykach do twarzy ma bardzo wszechstronne działanie odmładzające i upiększające cerę. Jest to jedna z najlepiej przebadanych substancji anti-aging, której skuteczność została potwierdzona naukowo.


Obecnie trwa prawdziwy boom na pielęgnację twarzy witaminą C – i nic dziwnego, bo ten stary, dobry składnik kosmetyczny pozwala znacznie poprawić kondycję skóry bez konieczności poddawania się drogim zabiegom w gabinecie.


Witamina C w kosmetykach


Witamina C to substancja od lat doskonale znana w kosmetyce. Jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania całego organizmu (m.in. wzmacnia odporność, przyspiesza gojenie się ran), ale z punktu widzenia pielęgnacyjnego najważniejsze są jej właściwości antyoksydacyjne, stymulujące produkcję kolagenu i rozjaśniające.


Dzięki temu polecana jest w pielęgnacji zarówno cery młodej, która potrzebuje ochrony przed wolnymi rodnikami, jak i dojrzałej, na której widoczne są wyraźne oznaki upływu czasu. Witaminę C można zacząć stosować już po 25. roku życia. Służy każdemu rodzajowi cery i osobom w każdym wieku.


Witamina C na twarz – jakie efekty daje?


1. Witamina C zapobiega powstawaniu zmarszczek


Witamina C stosowana rano na twarz zapewnia skórze całodzienną ochronę przed wolnymi rodnikami. Dzięki temu znacznie spowalnia procesy starzenia i opóźnia powstawanie zmarszczek.


To idealny element profilaktyki anti-aging i swoista „tarcza”, która ochrania cerę przed negatywnym oddziaływaniem słońca, smogu i toksyn, które nasilają procesy rozpadu składników budulcowych skóry (kolagenu, elastyny, kwasu hialuronowego).