top of page

Nie możemy zatrzymać czasu. Lecz możemy nim zarządzać!

Pielęgnacja skóry wokół oczu

Pielęgnacja cienkiej skóry wokół oczu wymaga specjalnego traktowania i kosmetyków, które ukryją sińce pod oczami i zmniejszą opuchliznę.


Pielęgnacja skóry wokół oczu

Wiele kobiet bagatelizuje to i w swojej pielęgnacyjnej rutynie pomija okolice oczu, co na dłuższą metę jest dużym błędem. Cienka skóra pod oczami i na powiekach wymaga specjalnego traktowania, ponieważ różni się od pozostałej części twarzy.


Nie bez przyczyny niektóre osoby są narażone na cienie pod oczami i zaczerwienienia. To delikatne miejsce jest szczególnie podatne na czynniki zewnętrzne, przede wszystkim negatywnie wpływa na nie zanieczyszczone środowisko – zarówno na funkcjonowanie, jak i wygląd.


Wynika to z jej specyficznej budowy: rzadkie umiejscowienie włókien kolagenowych i elastynowych, brak komórek tłuszczowych oraz liczne i ruchliwe mięśnie decydują o szybkim starzeniu się skóry w tej części twarzy.


Skóra wokół oczu – wszystko, co musisz wiedzieć


Skóra wokół oczu jest delikatna i bardzo cienka – tak naprawdę najcieńsza na całej twarzy, ponieważ jej grubość wynosi zaledwie 5 milimetrów. W związku z tym powinniśmy wyjątkowo o nią dbać, a pielęgnacyjne rytuały powinny na stałe wejść do codziennej pielęgnacji.