top of page

Nie możemy zatrzymać czasu. Lecz możemy nim zarządzać!

Pielęgnacja skóry wokół oczu

Pielęgnacja cienkiej skóry wokół oczu wymaga specjalnego traktowania i kosmetyków, które ukryją sińce pod oczami i zmniejszą opuchliznę.


Pielęgnacja skóry wokół oczu

Wiele kobiet bagatelizuje to i w swojej pielęgnacyjnej rutynie pomija okolice oczu, co na dłuższą metę jest dużym błędem. Cienka skóra pod oczami i na powiekach wymaga specjalnego traktowania, ponieważ różni się od pozostałej części twarzy.


Nie bez przyczyny niektóre osoby są narażone na cienie pod oczami i zaczerwienienia. To delikatne miejsce jest szczególnie podatne na czynniki zewnętrzne, przede wszystkim negatywnie wpływa na nie zanieczyszczone środowisko – zarówno na funkcjonowanie, jak i wygląd.


Wynika to z jej specyficznej budowy: rzadkie umiejscowienie włókien kolagenowych i elastynowych, brak komórek tłuszczowych oraz liczne i ruchliwe mięśnie decydują o szybkim starzeniu się skóry w tej części twarzy.


Skóra wokół oczu – wszystko, co musisz wiedzieć


Skóra wokół oczu jest delikatna i bardzo cienka – tak naprawdę najcieńsza na całej twarzy, ponieważ jej grubość wynosi zaledwie 5 milimetrów. W związku z tym powinniśmy wyjątkowo o nią dbać, a pielęgnacyjne rytuały powinny na stałe wejść do codziennej pielęgnacji.


Z czego jest zbudowana i co się za nią kryje oraz co sprawia, że jest podatna na uszkodzenia i czynniki zewnętrzne w większym stopniu niż inne części twarzy?


Po pierwsze nie ma żadnej „podpory”, to znaczy brakuje jej komórek tłuszczowych. Skóra pod oczami nie ma również warstwy lipidowej, przez co jest pozbawiona ochrony. Co więcej, ma słabsze krążenie krwi i limfy.


Natomiast znajdują się tam całkiem liczne mastocyty, czyli komórki tyczne odpowiedzialne za wzmożone reakcje alergiczne. Skóra wokół oczu jest zbudowana z licznych i ruchliwych mięśni.


Mięsień okrężny oka to najczęściej wykorzystywany element twarzy, który jest w ciągłym ruchu. To wszystko sprawia, że na skórze pod oczami widoczne jest zmęczenie, smutek oraz stres, a zmarszczki występują szybciej niż w pozostałej części twarzy.


Pielęgnacja skóry pod oczami – na co zwrócić uwagę


HL PROFESSIONAL SKINCARE to jedna z najpopularniejszych marek kosmetycznych. Jej powstanie do wynik współpracy stylistów makijaży z kosmetologami. Kosmetyki są połączeniem czynników upiększających i leczniczych, ponieważ marka swoją inspirację czerpie z dermatologii, tworząc kosmetyki, które znacznie poprawiają stan skóry.


Kosmetyki HL PROFESSIONAL SKINCARE znane są w Europie, USA, Kanadzie, Australii oraz innych państwach Środkowego i Bliskiego Wschodu. HL PROFESSIONAL SKINCARE jest synonimem doskonałej pielęgnacji.


Połączenie najwyższej jakości składników i receptur sprawdzonych i przetestowanych w instytutach medycznych sprawia, że wszystkie linie kosmetyków HL PROFESSIONAL SKINCARE są chętnie wybierane przez młodzież, młodych ludzi oraz równie skuteczne w pielęgnacji cery dojrzałej.


Spełniają wysokie wymogi jakościowe, które są połączone z najnowszymi osiągnięciami badawczymi w dziedzinie kosmetologii i dermatologii.


EYE CONTOUR MASK


Odżywcza i odświeżająca maska pod oczy dla kobiet to rozwiązanie, które zachwyci Panie mające problem z cieniami pod oczami, które są niezwykle uciążliwe i nadają twarzy nieprzyjemnego wyrazu zmęczenia i osłabienia.


Pielęgnacja skóry pod oczami – na co zwrócić uwagę

Pełna blasku i energii twarz bowiem sprawia, że każda kobieta chce się uśmiechać i dzięki temu staje się bardziej pewna siebie.


EYE CONTOUR MASK to maska przeznaczona do wszystkich typów cery.


Produkt odżywia, poprawia elastyczność, sprzyja redukcji zmarszczek i obrzęków, nadaje skórze zdrowy i promienny wygląd.


Maska została wzbogacona kompleksem peptydowo-miedziowym, który zapewnia lepsze wchłanianie miedzi niezbędnej do prawidłowego funkcjonowania komórek skóry.


Dodatkowo produkt został wzbogacony ekstraktem z Ginkgo Biloba, który stymuluje regenerację skóry, ekstraktami z zielonej herbaty i rumianku.


Dzięki regularnemu stosowaniu maseczki można wyraźnie zauważyć spłycenie zmarszczek i redukcję nieestetycznych ceni pod oczami.


Efekty 3D są widoczne od razu już po pierwszym użyciu, jednakże regularne stosowanie maseczki jest kluczem do jasnej, rozświetlonej i nawilżonej skóry pod oczami. Wyraźnie nawilżona skóra wokół oczu doda świeżości i młodzieńczego wyglądu.

14 wyświetleń

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page