Nie możemy zatrzymać czasu. Lecz możemy nim zarządzać!

Pielęgnacja skóry wokół oczu

Pielęgnacja cienkiej skóry wokół oczu wymaga specjalnego traktowania i kosmetyków, które ukryją sińce pod oczami i zmniejszą opuchliznę.


Pielęgnacja skóry wokół oczu

Wiele kobiet bagatelizuje to i w swojej pielęgnacyjnej rutynie pomija okolice oczu, co na dłuższą metę jest dużym błędem. Cienka skóra pod oczami i na powiekach wymaga specjalnego traktowania, ponieważ różni się od pozostałej części twarzy.


Nie bez przyczyny niektóre osoby są narażone na cienie pod oczami i zaczerwienienia. To delikatne miejsce jest szczególnie podatne na czynniki zewnętrzne, przede wszystkim negatywnie wpływa na nie zanieczyszczone środowisko – zarówno na funkcjonowanie, jak i wygląd.


Wynika to z jej specyficznej budowy: rzadkie umiejscowienie włókien kolagenowych i elastynowych, brak komórek tłuszczowych oraz liczne i ruchliwe mięśnie decydują o szybkim starzeniu się skóry w tej części twarzy.


Skóra wokół oczu – wszystko, co musisz wiedzieć


Skóra wokół oczu jest delikatna i bardzo cienka – tak naprawdę najcieńsza na całej twarzy, ponieważ jej grubość wynosi zaledwie 5 milimetrów. W związku z tym powinniśmy wyjątkowo o nią dbać, a pielęgnacyjne rytuały powinny na stałe wejść do codziennej pielęgnacji.


Z czego jest zbudowana i co się za nią kryje oraz co sprawia, że jest podatna na uszkodzenia i czynniki zewnętrzne w większym stopniu niż inne części twarzy?


Po pierwsze nie ma żadnej „podpory”, to znaczy brakuje jej komórek tłuszczowych. Skóra pod oczami nie ma również warstwy lipidowej, przez co jest pozbawiona ochrony. Co więcej, ma słabsze krążenie krwi i limfy.


Natomiast znajdują się tam całkiem liczne mastocyty, czyli komórki tyczne odpowiedzialne za wzmożone reakcje alergiczne. Skóra wokół oczu jest zbudowana z licznych i ruchliwych mięśni.