top of page

Nawilżanie skóry: prosta recepta na urodę

Zaktualizowano: 14 mar 2021

Przesuszenie, szorstkość, drobne zmarszczki i szary koloryt skóry to sygnały, że twojej cerze brakuje nawilżenia. Każdego dnia tracimy wodę ze skóry, dlatego odpowiednia pielęgnacja powinna być skierowana na nawilżanie i zatrzymywanie wody w naskórku.


Nawilżanie skóry: prosta recepta na urodę

Jeśli chcesz kompleksowo zadbać o skórę twarzy, powinnaś pielęgnować ją zarówno od zewnątrz, jak i od wewnątrz.


Oznaki braku odpowiedniego nawilżenia


Jak poznać, że cerze brakuje nawilżenia? Pierwszym sygnałem ostrzegawczym jest szorstkość i napięcie skóry. Widać to zwłaszcza wieczorem, po zmyciu makijażu. Nieprzyjemne pieczenie skóry, łuszczenie naskórka i podrażnienia powinny być znakiem, że czas na intensywne nawilżanie.


Co powoduje wysuszenie?


Jeśli masz suchą skórę, powinnaś zwrócić uwagę na swój tryb życia. Wiele codziennych nawyków niekorzystnie wpływa na stan skóry. Kawa, alkohol, papierosy, zła dieta i stres odciskają swoje piętno na twarzy, która staje się szorstka i podrażniona.


Wysuszenie naskórka to również wynik zanieczyszczeń powietrza i promieniowania słonecznego, czyli czynników zewnętrznych.


Skóra traci nawilżenie z wiekiem, dlatego z biegiem lat powinnyśmy przykładać większą wagę do pielęgnacji i nawadniania. Pamiętaj też o tym, że przesuszenie i zmarszczki są ze sobą powiązane. Jeśli chcesz zachować młody wygląd, powinnaś przede wszystkim dbać o nawilżenie skóry.


Często same szkodzimy cerze, stosując nieodpowiednie kosmetyki – wiele preparatów zawiera substancje, które wysuszają skórę. Z tego powodu należy zawsze dobierać kosmetyki do typu cery i jej potrzeb oraz zwracać uwagę na skład produktów.


Nawilżanie od wewnątrz


Aby skutecznie i długotrwale nawilżyć skórę twarzy, należy zacząć od odpowiedniego nawodnienia organizmu. Kilka drobnych zmian może naprawdę pomóc przesuszonej skórze.


Pij codziennie dużo wody mineralnej (ok. 2 l dziennie), jedz dużo warzyw i owoców, unikaj kawy i mocnej herbaty i jedz zdrowe, zbilansowane posiłki. Zdrowy styl życia to pierwszy krok w drodze ku pięknej, nawilżonej i promiennej cerze.


Pielęgnacja nawilżająca


Z pomocą suchej skórze przychodzą kosmetyki HL PROFESSIONAL SKINCARE. Dobry kosmetyk powinien głęboko nawilżać oraz zapobiegać utracie wody ze skóry. Podstawa codziennej pielęgnacji to nawilżający żel H2O MAGIC MOIST.


H2o Magic Moist

Nawilżający żel, który zawiera naturalny czynnik nawilżający (NMF). Zapewnia zwiększenie zawartości wody w skórze.


Składniki aktywne - aminokwasy, rumianek, skrzyp, bluszcz, naturalny kompleks naprawczy. Sposób użycia - zaleca się stosowanie 1-2 razy dziennie.


Twoja skóra wymaga nawilżenia również nocą. Sen to czas regeneracji całego organizmu, również skóry. Właśnie dlatego kosmetyki na noc mają bogatsze formuły i zawierają więcej substancji aktywnych.


Wieczorem warto stosować kosmetyk, który silnie nawilża i regeneruje, a dodatkowo działa profilaktycznie na oznaki starzenia się skóry.


Nawilżający żel H2O MAGIC MOIST to podstawa kosmetyczki każdej kobiety. Poza pielęgnacją zewnętrzną, warto zadbać również o nawodnienie organizmu od wewnątrz. Dzięki zdrowej diecie i odpowiedniej ilości płynów twoja cera będzie zdrowa i pełna blasku, a ty raz na zawsze zapomnisz o suchej, łuszczącej się skórze.

20 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page