Nie możemy zatrzymać czasu. Lecz możemy nim zarządzać!

Nawilżanie skóry: prosta recepta na urodę

Przesuszenie, szorstkość, drobne zmarszczki i szary koloryt skóry to sygnały, że twojej cerze brakuje nawilżenia. Każdego dnia tracimy wodę ze skóry, dlatego odpowiednia pielęgnacja powinna być skierowana na nawilżanie i zatrzymywanie wody w naskórku.


Nawilżanie skóry: prosta recepta na urodę

Jeśli chcesz kompleksowo zadbać o skórę twarzy, powinnaś pielęgnować ją zarówno od zewnątrz, jak i od wewnątrz.


Oznaki braku odpowiedniego nawilżenia


Jak poznać, że cerze brakuje nawilżenia? Pierwszym sygnałem ostrzegawczym jest szorstkość i napięcie skóry. Widać to zwłaszcza wieczorem, po zmyciu makijażu. Nieprzyjemne pieczenie skóry, łuszczenie naskórka i podrażnienia powinny być znakiem, że czas na intensywne nawilżanie.


Co powoduje wysuszenie?


Jeśli masz suchą skórę, powinnaś zwrócić uwagę na swój tryb życia. Wiele codziennych nawyków niekorzystnie wpływa na stan skóry. Kawa, alkohol, papierosy, zła dieta i stres odciskają swoje piętno na twarzy, która staje się szorstka i podrażniona.


Wysuszenie naskórka to również wynik zanieczyszczeń powietrza i promieniowania słonecznego, czyli czynników zewnętrznych.


Skóra traci nawilżenie z wiekiem, dlatego z biegiem lat powinnyśmy przykładać większą wagę do pielęgnacji i nawadniania. Pamiętaj też o tym, że przesuszenie i zmarszczki są ze sobą powiązane. Jeśli chcesz zachować młody wygląd, powinnaś przede wszystkim dbać o nawilżenie skóry.


Często same szkodzimy cerze, stosując nieodpowiednie kosmetyki – wiele preparatów zawiera substancje, które wysuszają skórę. Z tego powodu należy zawsze dobierać kosmetyki do typu cery i jej potrzeb oraz zwracać uwagę na skład produktów.


Nawilżanie od wewnątrz