top of page

Nie możemy zatrzymać czasu. Lecz możemy nim zarządzać!

Multi Vitamin: cudowna moc w kosmetykach

Czy wiesz dokładnie jakie skarby kryje twoja kosmetyczka? Na pewno masz nadzieję, że kosmetyki znajdujące się w niej zdziałają cuda i uczynią twoją skórę nieskazitelnie piękną.


Multi Vitamin: cudowna moc w kosmetykach

Jednak warto też się zainteresować ich składem. Witaminy A, C i E – pewnie kojarzą Ci się głównie ze zdrową dietą, pełną świeżych warzyw i owoców, lecz znajdują się one też w tubkach i słoiczkach z różnego rodzaju kremami. I znowu okazuje się, że witaminy to zdrowie, a dzięki firmom kosmetycznym możemy je aplikować swojemu organizmowi także od zewnątrz. Wskazać można wiele witamin, które pozwalają nam cieszyć się pięknym wyglądem. Do najczęściej stosowanych w kosmetyce witaminowych składników kosmetyków należy:


Witamina A (retinol)


Firmy kosmetyczne doskonale wiedzą o cudownym działaniu retinolu, czyli czystej postaci witaminy A. Ten składnik pomaga zachować elastyczność skóry, która z wiekiem jest coraz słabsza. Dobrym sposobem na uzupełnienie niedoboru jest zrobienie maseczki z jajka, które jest bogate w ten składnik. Jednak która kobieta ma czas, żeby sama, regularnie przygotowywać maseczkę w domu? Wystarczy kupić krem lub maseczkę i stosować rano i wieczorem. Witamina A w kosmetykach aktywuje proces regeneracji skóry, tak samo jak selen i cynk.