top of page

Kosmetyki na oparzenia skóry – które wybrać?

Wiosną i latem znacząco wzrasta intensywność promieniowania UV. Na skutek tego zwiększa się ryzyko wystąpienia oparzeń skóry po ekspozycji na słońce. Dlatego powinniśmy w tym czasie aplikować na skórę filtry słoneczne kilka razy w ciągu dnia.


Kosmetyki na oparzenia skóry

Jeżeli jednak mimo to dojdzie do oparzenia, warto mieć pod ręką kosmetyki, które łagodzą pieczenie oraz redukują zaczerwienienie.


Oparzenia słoneczne: jak im zapobiegać?


Przygotowując się do ekspozycji na słońce, należy stosować się do kilku zasad. Przede wszystkim należy używać kremu z filtrem o wysokim faktorze. Nie można też zapominać o osłonie przed słońcem dla oczu i głowy. Pomogą w tym okulary przeciwsłoneczne z filtrem (ważne jest więc, aby wiedzieć, jakie okulary przeciwsłoneczne wybrać) oraz czapka lub kapelusz. Unikaj słońca, gdy jest ono najsilniejsze, czyli w godzinach 12.00-16.00.


Dobry produkt na oparzenia słoneczne powinien zawierać:

  • pantenol,

  • alantoina,

  • wyciąg z aloesu.

Jak rozpoznać oparzenia słoneczne?


Na oparzonej skórze pojawia się rumień (zaczerwienienie), które wynika z rozszerzenia naczyń krwionośnych. Skóra może być ciepła, może też swędzieć lub boleć. Często obserwuje się przeczulicę. Wówczas najmniejszy dotyk może powodować ból i dyskomfort. W przypadku cięższych oparzeń mogą pojawić się pęcherze wypełnione przezroczystym lub mętnym płynem.


Pierwsze objawy po oparzeniu słonecznym są widoczne zazwyczaj 4-6 godzin po ekspozycji na słońce. Nasilają się w ciągu pierwszej doby i ustępują stopniowo zazwyczaj po upływie 72 godzin. Końcowym etapem jest łuszczenie się zewnętrznej warstwy naskórka.


Inne objawy oparzeń słonecznych:

  • bóle głowy i mięśni,

  • osłabienie,

  • niechęć do jedzenia,

  • podwyższona wewnętrzna temperatura ciała,

  • nudności,

  • wymioty.

Kosmetyki łagodzące oparzenia słoneczne


Kosmetyki mogą znacząco złagodzić podrażnienie i zaczerwienienie skóry wynikające z nadmiernej ekspozycji na słońce. Zapewniają one skórze optymalny poziom nawilżenia i ograniczają ryzyko intensywnego złuszczania martwych komórek naskórka, do którego dochodzi zazwyczaj na skutek oparzenia.


Skutecznym sposobem na oparzenia słoneczne są produkty, które złagodzą objawy i przyśpieszą regenerację skóry. Kosmetyki po opalaniu nie powinny zawierać substancji zapachowych mogących dodatkowo uczulić i podrażnić.


Bardzo łagodząco i chłodząco będą działać produkty z wyciągiem z aloesu i aminokwasami. Pamiętaj, by czytać skład kosmetyków i wybierać te, w których wyżej wymienione składniki mają jak największy udział procentowy. Jedynie wtedy będą miały możliwość zadziałać.


Bio Repair Cellular Firming Gel

Kosmetyki na oparzenia skóry

Aktywny żel ujędrniający na bazie aloesu i naturalnego kompleksu BIO REPAIR. Nawilża, łagodzi, pobudza naturalne mechanizmy naprawcze skóry. Składniki aktywne, wzbogacone kolagenem i elastyną, poprawiają elastyczność, ujędrniają skórę i redukują zmarszczki.


H2O Magic Moist

Kosmetyki na oparzenia skóry

Kojący żel nawilżający, przeznaczony do każdego typu skóry. W rezultacie zwiększa nawilżenie skóry oraz poprawia jej elastyczność.


Oparzeniom słonecznym lepiej zapobiegać, niż je leczyć. Chory naraża się bowiem na ogromny dyskomfort i ryzyko zagrożenia życia. Jeżeli chcemy korzystać z uroków promieni słonecznych, powinniśmy zaopatrzyć się w odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji.

44 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page