top of page

Nie możemy zatrzymać czasu. Lecz możemy nim zarządzać!

Juvelast – skóra potrzebuje odżywienia!

Skóra jest największym narządem naszego ciała, który chroni organizm przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi.


Juvelast – skóra potrzebuje odżywienia

Jednak skóra, jako nasza „tarcza ochronna”, sama jest narażona na intensywne działanie szeregu czynników, takich jak warunki atmosferyczne (promieniowanie UV, wiatr, mróz), zanieczyszczenia środowiskowe, substancje chemiczne, wolne rodniki tlenowe, drobnoustroje, alergeny.


Aby móc skutecznie się przed nimi chronić, powinna być zdrowa i pozostawać w dobrej kondycji. Na szczęście, dzięki odpowiednim nawykom pielęgnacyjnym, możemy wzmacniać skórę, poprzez dostarczanie jej witamin, substancji mineralnych, kwasów tłuszczowych oraz antyoksydantów, które neutralizują nadmiar wolnych rodników.


O skórę warto dbać zarówno od wewnątrz, jak i na zewnętrz, gdyż wysokiej jakości kosmetyki zaopatrują skórę w substancje, które pomagają jej zachować odpowiednie nawilżenie, gładkość, elastyczność i młodzieńczy blask.


Nasza cera jest bardzo delikatna, a ponieważ cały czas ją odsłaniamy, jest najbardziej narażonym na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych obszarem skóry.

Dodatkową kwestią, którą należy wziąć pod uwagę podczas jej pielęgnacji, jest zapobieganie oznakom starzenia się, które właśnie na skórze twarzy są najbardziej widoczne.


Nasza twarz jest przecież zwierciadłem naszych emocji i kiedy się śmiejemy, płaczemy, mrużymy oczy stopniowo tworzą się zmarszczki i bruzdy. Właściwa troska o cerę i zapewnienie jej odpowiedniego odżywienia może jednak spowolnić ten proces.


Skóra sucha cechuje się cienkością, matowością, zwężonymi porami oraz skłonnością do powstawania zmarszczek. Wraz z wiekiem skóra produkuje coraz mniej kolagenu i kwasu hialuronowego. Ponadto, zwalnia regeneracja komórek i spada aktywność gruczołów łojowych, co powoduje, że skóra staje się sucha, matowa, pozbawiona życia.


Skóra zaczyna wysychać w wyniku uszkodzenia bariery naskórkowej, która odpowiada za ochronę skóry i optymalny poziom jej nawilżenia. To powoduje pojawienie takich objaw jak suchość, pomarszczenie, cienkość.


Jeśli skóra ma szary koloryt, jest przesuszona, traci jędrność i elastyczność, to znak, że wymaga bardziej zaawansowanej pielęgnacji.