Nie możemy zatrzymać czasu. Lecz możemy nim zarządzać!

Jak współczesny styl życia wpływa na naszą skórę?

Nasza skóra każdego dnia narażona jest na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych. Do zagrożeń, o których mówi się od lat, takich jak promienie UV czy wszechobecne zanieczyszczenia, dołączają nowe czynniki związane ze współczesnym trybem życia, takie jak światło niebieskie HEV emitowane przez monitory urządzeń mobilnych i komputerów. Jak sobie z nimi radzić?


Jak współczesny styl życia wpływa na naszą skórę?

Dziś pielęgnacja anti-aging stawia na działanie dermoochronne oraz wspieranie naturalnych procesów regenerujących skóry od środka. Dostępna w salonie Oksiline seria dermokosmetyków AURA CHAKÉ to „patent na piękną skórę”, który uwzględnia wszystkie potrzeby nowoczesnego stylu życia.


Jak smog wpływa na skórę?


Żyjemy w mocno zanieczyszczonym środowisku i problem ten dotyczy już nie tylko mieszkańców największych miast.


Dermatolodzy alarmują, że zanieczyszczenia obecne w powietrzu i smog szkodzą nie tylko naszemu zdrowiu, ale też skórze, inicjując w niej kaskadę nadwrażliwości i przyspieszonych procesów starzenia poprzez:


  • uszkodzenie bariery hydrolipidowej naskórka,

  • wywołanie silnego stresu oksydacyjnego,

  • zaburzenie podstawowych funkcji i prawidłowego metabolizmu skóry,

  • degradację włókien kolagenowych odpowiedzialnych za jędrność i sprężystość skóry,

  • spowolnienie procesów regeneracyjnych i autonaprawczych,

  • a nawet zmiany w DNA komórek, które mogą przyczyniać się do nowotworów skóry, w tym czerniaka.


Wnikanie w skórę np. cząsteczek metali ciężkich może wywoływać alergie skórne i nasilać problemy dermatologiczne, takie jak atopowe zapalenie skóry czy egzemy.


Pod wpływem zanieczyszczeń skóra staje się poszarzała, zmęczona, matowa, szybciej pojawiają się na niej zmarszczki i przebarwienia, ma