Nie możemy zatrzymać czasu. Lecz możemy nim zarządzać!

Czy peelingi można robić latem?

Z peelingami chemicznymi wiąże się wiele mitów: że skóra zawsze się po nich łuszczy płatami, że nie można ich robić w lecie, że przy słonecznej pogodzie powodują przebarwienia… Ale to nie do końca prawda. Niektóre z peelingów z powodzeniem można wykonywać przez cały rok!


Czy peelingi można robić latem?

Peelingi chemiczne to profesjonalne zabiegi, najczęściej opierające swoje działanie na właściwościach kwasów. A te mogą być różne. Niektóre kwasy wcale (lub prawie wcale) nie powodują eksfoliacji, czyli widocznego złuszczania naskórka. Mogą mieć działanie nawilżające, naprawcze, a nawet wspierające ochronę skóry przed szkodliwym działaniem słońca.


Istnieje cała gama peelingów, które nie działają foto-uczulająco i są całkowicie bezpiecznie w okresie wysokiego nasłonecznienia. Peelingi te pielęgnują skórę, jak również przedłużają efekty intensywnych terapii złuszczających stosowanych jesienią.


Polecane są w celu odnowy i odświeżenia skóry jak również zapobiegawczo w przypadku tendencji do powstawania przebarwień i fotouszkodzeń skóry. Regularna stymulacja poprzez złuszczanie działa przeciwstarzeniowo, nawilżająco oraz silnie regenerująco.


Odpowiednio dobrana mieszanka przygotowuje skórę do ekspozycji na słońce, zmniejsza lub całkowicie ogranicza uszkodzenia DNA komórek skóry, spowalniając tym samym proces fotostarzenia.

Dzięki temu po lecie będziesz mogła cieszyć się piękną, promienistą skórą, zamiast naprawiać szkody wyrządzone przez agresywne promieniowanie UV.


Specjalny system nanosomowych peelingów stosowanych w recepturach letnich nie powoduje widocznego złuszczania, ponieważ proces przebudowy naskórka jest niewidoczny.


Odpowiednio skomponowane peelingi oprócz czynników naprawczych DNA skóry, charakteryzują się silnymi właściwościami antyoksydacyjnymi - chroniąc skórę przed agresywnością wolnych rodników, hamując i neutralizując ich działanie, jak również wzmacniając skuteczność witaminy C i E odpowiedzialnych za zdrowy i młody wygląd skóry.


Ważne jest, aby dopasować odpowiedni preparat, ponieważ peeling oprócz ogólnej poprawy kondycji skóry, działa wspomagająco w przypadku niedoskonałości takich jak trądzi