top of page

Jak pozbyć się pigmentacji zimą?

Zima to najkorzystniejsza pora roku, aby pozbyć się pigmentacji. Przyczyn pigmentacji może być wiele. Lekarze rozróżniają dwa rodzaje problemów-zewnętrzne i wewnętrzne.

Do wewnętrznych należą:

* Niedobór witamin

Brak witaminy B12 poważnie wywołuje ciemnienie skóry. Reguluje syntezę pigmentu, zapobiegając w ten sposób powstawaniu nowych plam starczych. Witamina A odbarwia ciemny odcień. Witamina E zmniejsza ryzyko uszkodzenia skóry w wyniku intensywnej ekspozycji na światło słoneczne.

* Niska prędkość krążenia krwi

W przypadku stagnacji krew nie ma możliwości całkowitego uwolnienia się od toksyn i produktów rozkładu. W ten sposób pojawiają się na skórze w postaci plam starczych.

* Dysfunkcje pęcherzyka żółciowego

Gdy wątroba nie jest dostarczana przez niezbędne enzymy, powstaje cholesterol, dlatego zatyka naczynia krwionośne i zaburzony jest metabolizm lipidów, co może również prowadzić do pojawienia się pigmentacji.

* Żużel jelitowy

Nieprawidłowe działanie tego narządu zakłóca procesy metaboliczne w ciele, w wyniku czego na skórze pojawia się ciemnienie.

* Naruszenie równowagi hormonalnej w organizmie podczas ciąży i porodu, w okresie menopauzy, w okresie dojrzewania, w wyniku niektórych chorób ginekologicznych i problemów z tarczycą.

* Choroby nerek

Pojawienie się żółtawo-brązowych plam starczych często wskazuje na problemy z pracą nerek.

* Stres

Będąc w długim okresie stresu, możesz zmierzyć się z pojawieniem się pigmentacji. W takiej sytuacji musisz przywrócić swój stan psychiczny i emocjonalny do normy.

* Choroby skóry

Często po elementach zapalnych na skórze (takich jak pryszcze) pozostają plamy starcze.


Do zewnętrznych należą:

* Ekspozycja na promieniowanie UV jest najczęstszą przyczyną powstawania plam starczych.

* Stosowanie środków z kwasami w okresie aktywnego słońca, w tym peelingów chemicznych.

* Uraz skóry w wyniku zabiegów kosmetycznych i chirurgicznych (zwłaszcza świeżych blizn w okresie letnim) lub urazów domowych.


Jak pomóc skórze pozbyć się pigmentacji?

1. "Ochrona przed słońcem:" ważne jest, aby używać kremów przeciwsłonecznych nawet zimą, aby zapobiec zwiększonej pigmentacji pod wpływem promieniowania UV.

2. Nawilżanie skóry: regularne nawilżanie pomaga zapobiegać odwodnieniu skóry, co może zwiększyć widoczność pigmentacji. Ważne jest, aby używać profesjonalnych produktów, które nie powodują alergii z powodu agresywnych konserwantów, a także pozwalają nie tylko powierzchownie nawilżyć skórę, ale także zapewnić głębsze i trwalsze nawilżenie dzięki zastosowaniu nowych technologii.

3. Złuszczanie: stosowanie łagodnych złuszczaczy pomoże usunąć martwe komórki skóry, promując odnowę i wyrównanie napięcia. Przykładem może być White Peel z izraelskiej marki HLSkincare, a także peelingi enzymatyczne z ZoSkinHealth.

4. Stosowanie produktów wybielających: kremy z aktywnymi składnikami wybielającymi, takimi jak witamina C lub alfa arbutyna, mogą pomóc zmniejszyć pigmentację. Przykład :

C THE SUCCESS INTENSIVE DAY CREAM krem na dzień, BRIGHTALIVE SKIN BRIGHTENER

5. Zabiegi profesjonalne: zabiegi kosmetyczne, takie jak peelingi chemiczne, mezoterapia lub plazmoterapia, mogą być skutecznymi technikami w walce z pigmentacją, pod warunkiem, że są wykonywane przez profesjonalistów.

6. Właściwa pielęgnacja skóry: regularna pielęgnacja skóry, w tym Oczyszczanie i stosowanie produktów zawierających przeciwutleniacze, przyczynia się do ogólnej poprawy stanu skóry i może zmniejszyć pigmentację.

7. Zdrowy styl życia: zdrowy styl życia, w tym prawidłowe odżywianie, wystarczająca ilość snu i unikanie złych nawyków, ma pozytywny wpływ na stan skóry.

Nie zapomnij skonsultować się z lekarzem lub kosmetologiem przed zastosowaniem nowych środków, zwłaszcza jeśli masz jakieś problemy medyczne.

18 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page