top of page

BIO REPAIR: zabieg regeneracji skóry

Zaktualizowano: 15 mar 2021

Jedną z podstawowych funkcji skóry jest ochrona całego organizmu przed wpływem wielu szkodliwych czynników, takich jak promieniowanie słoneczne, zanieczyszczenie środowiska, bakterie etc.


BIO REPAIR: zabieg regeneracji skóry

Procesy te powodują pogorszenie stanu naskórka, więc w konsekwencji skóra się uszkadza i staje zmęczona, traci nawilżenie i naturalny blask. Uszkodzenia włókien kolagenu i elastyny, wywołane przez negatywne wpływy, prowadzą do utraty jędrności skóry oraz pojawienia się zmarszczek i bruzd.


Skóra ma naturalne mechanizmy regeneracyjne, które mogą naprawiać uszkodzone komórki i wzmacniać jej naturalną rolę ochronną.

Mechanizmy te oparte są na aktywności enzymów, które wpływają na komórki na poziomie DNA i przerywają niechciane wiązania chemiczne, powstające w wyniku działania promieni słonecznych oraz spowodowane przez wolne rodniki.


Z biegiem lat, w miarę starzenia się skóry, naturalne procesy regeneracyjne ulegają zakłóceniu, a stopień uszkodzeń rośnie.

SERIA HL BIO REPAIR


Seria kosmetyków HL BIO REPAIR ma za zadanie usunąć wyniki szkodliwych wpływów zewnętrznych poprzez wspieranie naturalnych mechanizmów regeneracji i ochrony skóry. Linia została oparta na witaminie E w wysokim stężeniu, naturalnym kompleksie regeneracyjnym, kojących właściwościach aloesu, rumianku, oleju jojoba i oliwy.


Seria skutecznie wspomaga łagodzenie problemów skóry wywołanych stresem oraz wpływem środowiska zewnętrznego.

Preparaty neutralizują procesy utleniania, spowodowane wolnymi rodnikami, dbają o optymalny stan macierzy międzykomórkowej, redukują zmarszczki, koją podrażnienia i przyspieszają regenerację skóry.


Celem regeneracyjnego zabiegu BIO REPAIR jest długotrwałe nawilżenie, poprawa gęstości i wzmocnienie struktury skóry, zapewnienie ochrony przed działaniem szkodliwych czynników środowiska, stresem i starzeniem się biologicznym.


Szczególnego znaczenia ten zabieg nabiera w okresie powakacyjnym, a także po traumatycznych dla skóry procedurach, na przykład po zabiegach z użyciem lazera, IPL itp.

SCHEMAT ZABIEGU


  • Oczyszczamy skórę za pomocą żelu BIO REPAIR GEL CLEANSER i toniku BIO REPAIR SPECIAL TONER, które zawierają naturalny kompleks odnawiający, wyciąg z oczaru i rumianku, bisabolol.

  • Za pomocą pędzla nanosimy na twarz peeling chemiczny ANTIAGEPEEL II o stężeniu 22%, oparty na opatentowanej mieszance naturalnych owocowych ekstraktów i kwasów. Preparat nie wymaga neutralizacji.

  • Po 10 minutach zmywamy peeling wodą i nanosimyna skórę kremowy peeling na bazie kwasu mlekowego i hydrolizowanych protein mlecznych – WHITE PEEL. W celu wzmocnienia działania produktu należy przykryć twarz wilgotnym kompresem.

  • Po 10 minutach zmywamy WHITE PEEL i przystępujemy do wykonania masażu twarzy z użyciem serum BIO REPAIR CONCENTRATED OIL WITH VITAMIN E w połączeniu z żelem BIO REPAIR CELLULAR FIRMING GEL. Zaleca się masaż obszarów w okolicach oczu, szyi i dekoltu. Po zakończeniu masażu preparaty nie wymagają zmywania.

  • Następnie nanosimy równomierną warstwą maskę BIO REPAIR CREAM MASK. Po 15 minutach zmywamy maskę wodą i osuszamy skórę.

  • Na zakończenie zabiegu nanosimy krem na dzień BIO REPAIR DAY CARE. Zaleca się stosowanie kremu do ochrony przeciwsłonecznej AGE DEFENCE CC CREAM SPF 50 lub SUNBRELLA SPF 30.

24 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page